Samsung S7270 Galaxy Ace 3 Ekran Görüntüsü Alma

Samsung S7270 Galaxy Ace 3 telefonunuzdan ekran görüntüsü almak istiyorsanız bunu aşağıda anlatacağımız yöntemle yapabilirsiniz.

Ekran görüntüsü alma işlevi o an telefon ekranın bulunan görüntünün kaydedilerek, daha sonra üzerinde düzenlenme yapılmasına ya da paylaşma gibi amaçlarla kullanılmasına imkan sağlar ve ekran görüntüsü kaydetme, ekran görüntüsü yakalama, ekran fotoğrafı çekme, screenshot gibi çeşitli şekillerde adlandırılır.

Hemen tüm akıllı telefonlarda olduğu gibi Android 4 işletim sistemi kullanan Galaxy Ace 3‘de de bu özellik mevcut ve basit bir tuş kombinasyonu bu özelliği kullanmanız için yeterli olacaktır.

Ayrıca anlatacağımız bu yöntem çift hatlı versiyon S7272 ve LTE özellikli S7275 modelleri için de geçerlidir.

Ekrandaki görüntüyü yakalamak için aşağıdaki görselde aktarmaya çalıştığımız üzere ana ekran(home) ve açma-kapama(kilit) tuşlarına birlikte basarak kısa bir süre bekleyin.  Yani yapmanız gereken tuş kombinasyonu tüm Samsung modellerinde olduğu gibi ana ekran(home) tuşu + açma-kapama(kilit) tuşu şeklindedir.

Samsung-Galaxy-Ace-3-S7270-ekran-goruntusu-alma

İşlemi başarıyla gerçekleştirdiğinizde yukarıdaki durum çubuğundan ‘Ekran görüntüsü kaydediliyor’ şeklinde bir uyarıyla birlikte, ekranda fotoğraf çekilmesine benzer bir hareketlenme görürsünüz. Ayrıca telefonunuzun bildirim sesleri açıksa bir de deklanşör sesi duyarsınız.

Yakaladığınız görüntüyü telefonunuzun galerisindeki ‘Screenshots’ albümünde bulabilirsiniz.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir