Samsung S7270 Galaxy Ace 3 telefonunuza donma, ağır çalışma, kasılma, uygulama hataları gibi yazılımsal sebeplerden ya da ekran kilit desenini unutmak veya bloke etmek gibi menüye ulaşamama durumlarından ötürü format atmak isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız yöntemlerle yapabilirsiniz.

İşleme başlamadan önce telefonunuzu iyice şarj ederek, şarj yüzdesinin en az %50 olmasını sağlayın. Formatlama-sıfırlama işlemi esnasında telefonunuz düşük şarj sebebiyle kapanırsa umulmadık sonuçlar doğabilir. Ayrıca işlem sonrası tüm veri ve uygulamalar silineceğinden mümkünse veri yedeği alın. Yine işlem sürerken telefonu kapatmamaya veya bataryasını çıkartmamaya özen gösterin.

Anlatacağımız yöntemler çift hatlı versiyon olan S7272 ve LTE özellikli S7275 modelleri için de geçerlidir.

Formatlama-sıfırlama işlemi için kullanabileceğiniz ilk yöntem Menü> Ayarlar> Yedekle ve Sıfırla> Telefonu Sıfırla> Her şeyi sil yörüngesini izleyip, onay vermek. Vereceğiniz onay telefonu sıfırlamak üzere kapatır ve temiz bir şekilde yeniden başlamasını sağlar.

İkinci yöntem ise sürekli beliren uygulama ya da açılma hataları ile ekran kilit desenini bloke etmek ya da unutmak gibi menüye ulaşılamayan durumlar için en geçerli olan donanımdan format seçeneğidir. Bunun için telefonun fiziksel tuşlarından yararlanmalısınız.

Samsung-Galaxy-Ace-3-S7270-format-atma

Telefonunuzu kapatın ve ses açma, ana ekran(home) ile açma-kapama(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Görselde de aktarmaya çalıştığımız üzere yapmanız gereken tuş kombinasyonu ses açma tuşu + ana ekran(home) tuşu + açma-kapama(kilit) tuşu şeklindedir.

Marka ve model bilgisinin yazdığı ekran belirdiğinde açma-kapama tuşunu bırakın ve diğerlerini basmaya devam edin. Android robot belirdiğinde tuşların tümünü bırakabilirsiniz. Bir süre telefonunuz sistem ekranına(recovery mode) ulaşır ki burada dokunmatik çalışmaz.

Ses kısma tuşu yardımıyla ‘wipe data-factory reset‘ seçeneği üzerine gelin ve açma-kapama tuşuyla onaylayın.

Belirecek yeni ekran teyit amaçlıdır. Burada da yine ses kısma tuşu yardımıyla ‘yes-delete all user data‘ seçeneği üzerine gelin ve yine açma-kapama tuşuyla onay verin.

Bu aşamada telefon sıfırlama işlemini yapar ve ilk ekrana geri döner. ‘Reboot system now‘ seçeneğini onaylamak telefonunuzun temizlenmiş bir şekilde, normal olarak yeniden başlamasını sağlar. ,

‘Reboot system now’ seçeneğini onaylamadan önce wipe cache partition‘ seçeneğini de onaylarsanız telefonunuzun ön belleğini de temizlenmiş olur.

Anlattığımız iki yöntem de telefonunuzdaki güvenlik kodu, ekran kilit deseni gibi tüm güvenlik unsurlarının kaldırılmasını ve sonradan yüklenmiş tüm uygulama ve verilerin silinmesini sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir