Samsung S7270 Galaxy Ace 3 telefonunuza ‘Odin’ gibi bağımsız geliştiriciler tarafından hazırlanmış programlarla yazılım yüklemek isterseniz öncelikle telefonunuzu indirme-yükleme modu olan Download moda almalısınız. Ayrıca zaman zaman bazı güncellemeler için de bu modu kullanmanız gerekebilir.

Download Mode, telefonunuzu yazılım yüklemeye hazır hale getiren yardımcı bir araçtır ve basit bir tuş kombinasyonu bu moda geçmenizi sağlayacaktır. Telefonunuz kapalıyken veya normal bir açılma modunda yazılım yükleyemeyeceğiniz için bu modu kullanmanız gerekir.

Download moda geçiş için anlatacağımız yöntem hemen tüm Android 4 işletim sistemi yüklü Samsung’larla aynı olduğu gibi çift hatlı versiyon S7272 ve LTE özellikli S7275 modelleri için de geçerlidir.

Galaxy Ace 3’ü Download moda almak için kapatın ve ses kısma, ana ekran(home) ile açma-kapama(kilit) tuşlarına basarak açın. Yapmanız gereken tuş kombinasyonu ses kısma tuşu + ana ekran(home) tuşu + açma-kapama(kilit) tuşu şeklindedir.

Samsung-Galaxy-Ace-3-S7270-download-mode

Tuş kombinasyonu doğru yaptığınızda,  sarı uyarı levhası içinde ünlem işareti olan teyit ekranıyla karşılaşırsınız. Bu ekranda dokunmatik çalışmaz. Ses kısma tuşuna basarsanız telefon normal olarak yeniden başlatılır, ses kısma tuşuna basmak ise sizi Download moda ulaştırır.

Herhangi bir nedenle Download moda alınmış Galaxy Ace 3’ü normal moda döndürmek için bataryayı çıkarmanız yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir