Samsung S7262 Galaxy Star Pro modelinin bozulmuş veya silinmiş olan imei numarasını Z3X Box ile onarmak mümkündür. Z3X Box bir Samsung onarım ve yazılım yükleme boxıdır. Normal kullanıcıysanız ve elinizde Z3X Box yoksa lütfen bir teknik servise danışın.

İmei onarım işlemini yapabilmeniz için cihazın rootlu olması gerekmektedir. Cihazınız rootlu değilse buradan root işlemlerini gerçekleştirin. USB Hata ayıklama modu açık bir şekilde telefonu usb kablosuyla bilgisayara bağlayıp sürüclerin yüklenmesini sağlayın.

Samsung Tool programını açın. S7262 modelini seçin.  Öncelikle EFS yedeğinizi almanızı öneririz. Herhangi bir sorunda EFS yedeğini geri yükleyip telefonu eski haline getirebilirsiniz. EFS yedeğini EFS sekmesinde Read butonu ile alabilirsiniz.

s7262 z3x box imei repiar

Imei onarımı için Repair butonuna tıklayıp açılan IMEI kutucuklarına imei numaralarınızı yazın. Ok ile işlemi başlatın. Telefona ekranına root izni çıkarsa izinlerini onaylayın. Repairing IMEI Ok mesajını aldığınızde işlem tamam demektir ancak buna rağmen şebeke alamayabilirsiniz. Şebeke gelmezse yine Repair butonuna tıklayıp bu  sadece Repair Network seçeneğini işaretleyip işlem yapın.

Not: İletişim araçlarının imei numaralarını değiştirmek yasal değildir. Lütfen telefonun kendi orjinal imei numaralarını kullanın.

12 thoughts on “Samsung S7262 Galaxy Star Pro Z3X Box Imei Repair – Imei Onarımı”
 1. Seçilen Model: S7262
  Seçilen Port: COM1 Nuvoton Communications Port
  Seçilen Port Hızı: 115200
  ADB Aygıtı Bekleniyor… Tamam
  Telefon bilgisi okunuyor…
  Model: GT-S5830i
  Android Versiyonu: 2.3.6
  Ürün Kodu: Unknown
  Telefon Versiyon: S5830iXXLF1
  PDA Versiyon: S5830iXXLF2
  CSC Versiyon: S5830iOJVLD2
  IMEI: 353632058555825
  Telefon S/N: R21C80CKZKL
  Super Kullanıcı yetkisi kontolü… Yetki Var
  MSL Bypass … error (3)
  Samsung Tool ile Tamamlandı v.19.1

 2. mtp yüklenmiyor hatası alıyorum ondan baglanmıyor nasıl yapabılırım acaba yardım edebılırmısınzz z3x box var elimde MTP den olmuyor hata ayıklamayıda acıyorum mtp yüklenmiyor yazıyor yardım edebılırmısınız

   1. onu hallettim de tesekkur ederim MTP Yi nasıl tanıtabılırım acaba yardım edebılırımısınız BİLGisayarımm xp servis pack 3

    1. mtpyi tanıtmak derken neyi kastettiğinizi tam olarak anlayamadım. MTP modu bilgisayar tarafından otomatik görülen bir modtur. sorun yaşıyoprsanız büyük oalsılıkla bilgisayrınız ile ilgili bir sorundur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir