Samsung S6810 Galaxy Fame Format Atma

Samsung S6810P Galaxy Fame telefonunuzun ekran kilidini, model desenini unuttuysanız veya bloke ettiyseniz telefona format atmalısınız. Telefonu formatlamak aynı zamanda var olan programsal sorunları da çözecektir.

Format işlemi telefon hafızasındaki tüm verilerinizi siler, yedek alabiliyorsanız lütfen ihtiyacınız olan bilgileri yedekleyin. Ayrıca format esnasında telefonunuzun kapanmaması için lütfen bataryayı şarj edip en az %50 olmasını sağlayın. Sim ve hafıza kartlarınızı telefondan çıkarabilirsiniz.

Telefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses açma + home(orta tuş) + güç(açma-kapama) tuşlarına beraber basın. Ekranda Samsung logosunu görünce güç(açma-kapama) tuşunu bırakın diğer tuşlara basmaya devam edin. Android robotounu gördüğünüzde tüm tuşları bırakabilirsiniz. Birazdan telefon recovery modta açılacaktır. Bu ekranda dokunmatik çalışmaz.

galaxy fame s6810p format atmaSes tuşları yardımıyla wipe data/factory reset seçeneğinin üstüne gelip güç(açma-kapama) tuşuna basıyoruz. Telefon emin olup olmadığımızı soracaktır. Yes – delete all user data seçeneğinin üstüne gelip tekrar güç(açma-kapama) tuşuna basıyoruz. Bu işlem telefonu formatlayacaktır. Şimdi reboot system diyerek telefonu yeniden başlatıyoruz. Telefon açılınca kendinize göre kişiselleştirmeye başlayabilirsiniz.

İşlem örneğini ‘Kullanıcıya Destek‘ videomuzda görebilirsiniz.

Telefonunuz menüye erişime izin veriyorsa, Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Fabrika ayarlarına sıfırla> Cihazı sıfırla> Tümün sil yörüngesini izleyerek de Galaxy Fame modeline format atabilmeniz mümkün.

Author: Halil Akgül

3 thoughts on “Samsung S6810 Galaxy Fame Format Atma

  1. allah razı olsun işe yarıyo gerçekten telefonum kiltlendi diye çok üzülmüştüm :))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir