Samsung  S6312 Galaxy Young Duos telefonunuzu rootlayarak gerek donanım gerekse uygulamalar üzerinde yetki kontrolünü sağlayabilirsiniz.  Artık  Google Play Store‘an indirriğimiz bir çok uygulama ve oyun daha iyi performans sergilemek için donanımlara erişme izni istiyorlar. Telefonu rootlayarak bu zizinlerin kontrolünü yapabilirsiniz. Yetkilendirmeyi telefona kurulacak olan Superuser uygualaması üzerinden yapabileceksiniz.

Framaroot-1.6.1

Yukarıdaki dosyayı indirip direkt hafıza kartınızın içine atın. Hafıza kartınızı telefona takın. Dosya yöneticisinden dosyayı bulup çalıştırın. Eğer ayarlardan Bilinmeyen kaynaklara izin vermemişseniz telefon uyarı verecek sizden ayarlara girip izin vermenizi isteyecektir. İzin verdikten sonra uygulamayı tekrar çalıştırın ve kurun. Uygulamayı kurduktan sonra açın.

En üstte install root veya install superuser seçili olacaktır. Aşağıda ise framarootun versiyonuna bağlı olarak bir kaç seçenek çıkacaktır. Biz ikinci seçenek ile kurulumu gerçekleştirdik. İkinci seçenek işe yaramazsa diğer seçenekleri de deneyebilirsiniz. Kurulum bittiğinde menüde superuser uygulamasını göreceksiniz. Telefonunuzu bir kere kapatıp açın. İşlem tamamdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir