Samsung S6312 Galaxy Young Duos Z3X Box İme Onarımı – Imei Repair

Samsung S6312 Galaxy Young Duos telefonunuzun seri numarası yani imei numarası herhangi bi nedenden dolayı bozulduysa Z3X box yardımı ile bunu tamir etmeniz mümkün. Z3X Box bir  Samsung box’ıdır. Diğer samsung boxları ile de bu işlemi yapabilirsiniz.

Samsung Galaxy Young Duos’un seri numarasını onarmak için öncelikle telefonu rootlamanız gerekecektir. Telefonu nasıl rootlayacağınızı burada  anlatmıştık. Lütfen root işlemini yapın.

Usb hata ayıklama işaretli olması lazım.  Z3X Samsung Tool programını açın. S6312 modelini seçin ve com port numaranızı ayarlayın. Burada com portu Serial port olarak seçiyoruz. Telefon açıkken usb kabloyla bilgisayara bağlayın. Aygıt yöneticisinden sürücülerin doğru şekilde yüklendiğinden emin olun. Bazen bilgisayar başka bir model olarak görebilir. Bu şekilde olduğu zaman lütfen aygıtyın üzerine sağ tıklayıp sürücüyü güncelleştirin.

samsung s6312 galaxy young duos imei repair

Sürücüler tamam ise Repair butonuna basın. Açılan pencerede imei kutucuğunu işaretleyin ve telefonun orjinal resi numarasını yazın. OK butonuna basarak işlemi başlatın.  Program işlem yaparken telefona kurduğumuz root programından izin isteyecektir. Lütfen ekrana çıkan uyarıya izin verin. Programı telefonu resetleyecektir. Telefon geri açıldığında program tekrar telefona bağlanmaya çalışacaktır. Bu esnada tekrar aygı yöneticisinden sürücülerin yüklenip yüklenmediğini kontrol edin. Eğer ünlem işareti varsa aygıtta lütfen sağ tıklayıp sürücüyü güncelleştirin. Herşeyi doğru yaptığınızda telefonun imei numarası başarıyla geri yazılacaktır. Telefonu usb kablosundan çıkarıp reset atın. İşlem tamamdır.

Türkiye Cumhuriyeti yasalarınca  iletişim araçlarının seri (imei) numaralarını değiştirmek suçtur. Lütfen işlem yaparken telefonun orjinal seri numarasını kullanın.

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir