Samsung S6312 Galaxy Young Duos Format Atma

Samsung S6312 Galaxy Young Duos telefonunuzun model – desen kilidini unuttuysanız veya bloke ettiyseniz telefonu formatlamanız gerekecektir. Ayrıca telefonunuz eskisi kadar verimli çalışmıyorsa, sık sık donuyorsa, uygulamalar hata veriyorsa telefonu formatlayarak bu sorunları çözebilirsiniz.

Format işlemi telefonunuzdaki tüm kişisel bilgi ve verilerinizi silecektir. Yedek alabiliyorsanız lütfen yedek alın. Ayrıca format esnasında telefonunuzun kapanmaması için telefonu şarj edin. Batarya şarj seviyesini en az %50 seviyesine getirin.

Telefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses açma + home(orta tuş) + güç(açma-kapama) tuşlarına beraber basıp basılı tutun. Ekranda Samsung logosunu görünce  güç tuşunu bırakıp diğer tuşlara basmaya devam edin. Biraz sonra telefon recovery moduna geçecektir. Şimdi tuşları bırakabilirsiniz. Bu ekranda dokunmatik çalışmayacaktır.

samsung s6312 galaxy young duos format atma

Ses tuşları yardımıyla wipe cache partititon seçeneğinin üzerine gelip güç tuşuna basın. (Bazı versiyonlarda onay tuşu home(orta tuş) olarak değişmektedir.) Bu işlem telefonunuzun ön belleğini silecektir.

Daha sonra wipe data factory reset seçeneğinin üzerine gelip tekrar güç tuşuna basın. Çıkan seçeneklerden yes delete all user data seçeneğini seçip güç taşına basın. Bu işlem telefonunuzu formatlayacaktır. Şimdi reboot system seçeneğinin üzerindeyken güç tuşuna basıp telefonu yeniden başlatabilirisiniz. Telefonunuz formatlanmış şekilde açılacaktır.

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir