Samsung S6310 Galaxy Young modeli cihazınızı rootlayarak telefonda yönetici konumuna geçebilisiniz. Rootlama işlemini yaptığınızda telefonunuza Supersu uygulaması kurulacaktır. Bütün donanım ve yazılım erişim isteklerini bu uygulama üzerinden kontrol edebileceksiniz.

Root işlemi telefonunuzu garanti kapsamı dışına çıkaracaktır. Eğer garantili bir telefonunuz varsa işlem yapmadan önce bunu göz inünde bulundurun. Unroot yapsanız bile telefon garanti kapsamına girmeyecektir.

Bu işlem telefonunuzdan herhangi bir bilgi veya veri silmeyecektir. Batarya şarj seviyesini %25‘in üzerinde tutmaya çalışın.

Telefon sürücülerinin otomatik olarak yüklenebilmesi için bilgisayarınızda Kies programının olması gerekmektedir. Bilgisayarınızda Kies yoksa lütfen buradan indirip kurun. Kurulumdan sonra bilgisayrınızı mutlaka yeniden başlatın. Programı açmanıza gerek yoktur. Açılsa bile siz geri kapatın.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: S6310 Root Update

Her iki dosyayı da indirip winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarın.  “supersu” dosyasını olduğu gibi hafıza kartınızın içine atın.

Telefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses kısma + home(orta tuş) + güç tuşlarına beraber basıp basılı tutun. Ekrana Samsung logosu gelince güç tuşunu bırakıp diğer tuşlara basmaya devam edin. Biraz sonra ekrana ingilizce yazılar gelecek. Tuşları bırakıp bir kere ses açma tuşuna basın. Bu işlem telefonu Download Mode‘una alacaktır. Telefonu download modundayken usb kablosu ile bilgisayara bağlayın. Sürücülerin yüklenmesini sağlayın.

Odin programını açın. Telefon sürücüleri başarılı şekilde yüklenmiş ve bilgisayar ile bağlantı kurulmuşsa programın ID:COM kutucuğunda bağlanılan com port numarası gözükür.

samsung s6310 galaxy young root yapma odin

PDA butonuna tıklayıp indirmiş olduğunu recovery.tar.md5 dosyasını seçin. İşleme başlamak için Start butonuna tıklayın. ısa bir işlem sonrası telefon kendini yeniden baştacaktır.

Telefonu kapatın. Hafıza kartını telefona takın. Telefon kapalıyken ses açma + home(orta tuş) + güç tuşlarına beraber basın ve basılı tutun. Telefon titreyince(samsung logosu gelince) güç tuşunu bırakıp diğerlerine basmaya devam edin. Telefon ClockWorkMod recovery modata açılınca diğer tuşları da bırakabilirsiniz.

Sırasıyla işlemleri yapın.

aşağı, yukarı gitmek için ses tuşlarını, onayalama için güç tuşunu kullanın.

1: install zip from sdcard

2: choose zip from sdcar

3: supersu.zip

4:yes – install supersu.zip

Kısa bir kurulumdan sonra tekrar recovery moda dönecektir. Go back ile geri gelip reboot system now seçeneği ile telefonu yeniden başlatın. Telefon açıldığında menüde supersu uygulamasını göreceksiniz. Uygulamayı açın. Güncelleme isterse Normal seçeneği ile güncellemeyi yapın. İşlem tamamdır.

31 thoughts on “Samsung S6310 Galaxy Young Root Yapma”
 1. S.a ben kies olmadan yaptım telefonun dokunmatiği çalışmıyor .net yapmam gerekiyor lütfen yardım edin

  1. Merhaba, Kies ile ilgisi yoktur. root dosyası telefonunuzla uyumlu olmayabilir. cihazınıza yeniden yazılım yükleyip rootu kaldırrsanız dokunmatik çalışır.

 2. Sayın saya yöneticisi allah razı olsun bissürü program yükledim yapamadım virüsler girdi ama sayenizde tekte yaptım TEŞEKÜRLER……..

  1. Sürücüler otomatik yükleniyorsa kiese ihtiyacınız yok. Aygıt yöneticisinden sürücülerin yüklenip yüklenmediğini kontrol edebilirsiniz.

 3. bu bilgi için teşekkürler :) peki odinle cwm recovery yükledikten sonra supersu yu kurmasak bişey olurmu?
  (yine ne varsa burda var) :)

  1. root izinlerini kontrol etmek için supersuya ve ya bir başka kontrol uygulamasına ihtiyacınız olacak.

   lütfen yorumlarınızı CEVAPLA seçeneğini kullanarak yazın.

   1. Benim anlamadığım telefona cwm recovery kurduktan sonra telefon kendiliğinden rootlanmışmı olacak?

 4. siteye s6310 için cwm recovery yüklermisiniz
  birde recovery dosyasının ana bant sürümü telefonla uyuşmazsa sorun olurmu?

   1. Merhaba Halil Akgül bey (ne diyeceğimi bilemedim de :D) ben şimdi telefona root atmıştım dün supersu güncellemesi vardı bende normal değil tcwp yada tcrp vardı ona bastım telefon recovery de kaldı ne yapmam lazım?

     1. Teşekkürler hızlı bir şekilde yanıt verdiğiniz için. Dün 5 tane forumda sitelerde yazdım kimse bakmadı. Hemen deneyeceğim şimdi.

 5. Burada yazan herşey i yaptım ancak odinde start a basında “fail!” yazısı çıkıyor. Telefonda kalıyor yüklenmiyor neden acaba?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir