Samsung S6102 Galaxy Y Duos Yazılım Yükleme

Samsung S6102 Galaxy Y Duos model telefonunuz yazılımsal nedenlerle açılmıyorsa, sürekli reset atıyorsa, samsung yazısında kalıyorsa veya tek dosya yazılım atmanıza rağmen düzelmiyorsa aşağıda anlatacağımız yöntemle telefonunuzu tekrar çalışır hale getirebilirsiniz. Yükleyeceğimiz yazılımın içinde Türkçe dili yoktur. Telefonunuzu çalışır hale getirdikten sonra buradan Türkçe dilini yükleyebilirsiniz.

Yazılım yükleme işlemi telefonunuzdaki tüm kişisel verilerinizi silecektir. Yükleme esnasında telefonunuzun kapanmaması için telefonu şarja takın ve bataryanın yeterli seviyede şarjı olduğundan emin olun.

Bilgisayar ile telefonun bribirlerine başarılı bir şekilde bağlanabilmesi için bilgisayarınızda Kies programının olması gerekmektedir. Bilgisayarınızda Kies yoksa lütfen buraya tıklayarak programı indirin ve kurun. Programı kurduktan sonra bilgisayarınızı resetleyin ve program kendiliğinden açılırsa geri kapatın. Programın kurulu olması yeterlidir.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2:  S6102DXLC2_OLBLC2_restart

Dosyaları indirip winrar ile bir klasöre çıkarın.

Telefonunuzun bataryasını çıkarıp geri takın. Ses kısma + home(orta tuş) + güç(açma-kapama) tuşlarına beraber basın ve ekrana ingilizce yazılar gelene kadar basılı tutun. Yazıları gördüğünüzde tuşları bırakın ve bir kere ses açma tuşuna basın. Telefonunuz Download Mode’una geçecektir.

Telefonu usb kablosuyla bilgisayara bağlayın. Kısa bir sürücü yüklemesi gerçekleşecektir.

s6102 restart problem


Odin programını açın. Telefon doğru şekilde bağlanmışsa ID:COM kutucuğunda bağlanılan com port numarasını göreceksiniz. Gerekli dosya seçimlerini yapın.

PIT:  torino_1205.pit
Bootloader:  BOOT_S6102DXLC2_REV01.tar.md5
PDA: PDA_S6102DXLC2_REV02.tar.md5
PHONE: MODEM_S6102DXLC2_REV01.tar.md5
CSC: GT-S6102-MULTI-CSC-OLBLC2.tar.md5

Start butonu aktifleştiğinde butona tıklayarak işlemi başlatabilirsiniz. Yükleme işlemi ortalama 4 dakika sürer. Yükleme işlemi boyunca telefon bağlantısını kesmeyin. Yükleme başarıyla bittiğinde telefon kendini yeniden başlatacak ve programın sol üst köşesinde PASS yazar. Telefon açıldığında kablo bağlantısını kesebilirsiniz.


Author: Halil Akgül

3 thoughts on “Samsung S6102 Galaxy Y Duos Yazılım Yükleme

  1. Teşekkür ederim Gerçekten büyük bir dertten kurtardın. Bütün sitelerde yaptığım araştırma da tek doğru sonuç bu siteden aldım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir