Samsung S5839i Galaxy Ace modelinin bozulan veya silinen(null) imei numarasını bir samsung yazılım ve onarım boxı olan Z3X Box ile onarmak mümkündür. Onarım işlemini diğer samsung boxlarıyla da yapmak mümkündür ancak bizim eliizde Z3X box olduğundan anlatımı bu box üzerinden yapacağız.

Normal kullanıcılar bu işlem için bir teknik servise gitmelidirler.

Z3X Box bu cihazı otomatik olarak rootlamaktadır ancak yine de rootla ilgili problem yaşarsanız  buradan root işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ayarlara girip Ugulama Yöneticisinden Gelişim seçenğini açın ve USB hatat ayıklama modunu açın. Telefonu usb kablosuyla bilgisayara bağşayıp sürücülerin yüklenmeisni sağlayın

Samsung Tools programını açın. S5839i modelini seçin.

samsung s5839i galaxy ace z3x box imei repair

Repiar butonuna tıklayıp IMEI kutucuğuna imei numaranızı yazın ve OK butonu ile işlemi başlatın. Kısa bir işlemden sonra telefon yeniden başlatılacaktır. Ok mesajını gördüğünüzde bağlantıyı kesip imei numarasını kontrol edin. Ayrıca bir sim kart takıp şebekenin gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz.

Not: İletişim araçlarının imei numaralarını değiştirmek yasal değildir. Lütfen telefonun orjinal imei numarasını kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir