Root işlemi telefon üzerinde tam kontrol sahibi olmanızı sağlar. Samsung S5839i Galaxy Ace modeli cihazınızı da rootladığınızda telefona kurulacak olan superuser uygulaması ile diğer bütün uygulamaların donanım ve yazılım erişim isteklerini kontrol edebileceksiniz

Root işlemi telefonu garantı kapsamı dışına çıkarır. Eğer garantili bir telefonunuz varsa işlem yapmadan önce bunu göz önünde bulundurun.

Rootlama telefonunuzdan herhangi bir bilgi, veri veya ugulama silmeyecektir. İşlem esnasında hafıza kartına ihtiyacınız olacak.

İhtiyacınız olan dosya:

1: S5839i Root Update

Dosyayı indirip olduğu şekilde hafıza kartının içine atın. Hafıza kartını telefon takın.

İşeleme başlayabilmek için telefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses açma + home(orta tuş) + güç tuşlarına beraber basın ve basılı tutun. Ekranda Samsung logosunu gördüğünüzde güç tuşunu bırakıp diğer tuşlara basmaya devam edin. Recovery Mode seçeneklerini gördüğünüzde önce home tuşunu sonra ses açma tuşunu bırakın.

Ses tuşları yardımıyla apply update from sdcard seçenğinin üzerine gelip home tuşun basın. Çıkan seçeneklerden root.zip üzerine gelin ve tekrar home tuşuna basın. Kısa bir yükleme işlemi gerçekleşecektir. Yüklemeden sonra reboot system now seçeneği üzerindeyken home tuşuna basın. Telefon kendini yeniden başlatacaktır.

Telefon açıldığında menüde superuser uygulamasını göreceksiniz. Uygulamayı açın. Güncelleme üsteyebilir. Devam(continue) butonuna basıp güncellenmesini sağlayın. İşlem tamamdır.

2 thoughts on “Samsung S5839i Galaxy Ace Root Yapma”
  1. mrblar samsung s5839i imei atım ve ardıda ağ kontrol düğmesi kilidini girin diye seçenek geliyor.karsız oldumu istemiyor ama sim kartı girdiğinde istiyor acaba bu konu hakında yardımcı olabilirmisiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir