Samsung S5830M telefonunuzun imei(seri) numarası çeşitli nedenlerle bozulabilir ya da silinebilir. İmei(seri) numarasını Z3x Box ile onarma imkanı var.

Z3x Box, bir Samsung destek box’ıdır. Piyasada imei onarımını yapabileceğiniz farklı boxlar da var ancak bizim elimizde Z3X olduğundan bu işlemi onunla nasıl yaptığımızı anlatacağız.

İşlem esnasında telefonunuz kapanırsa ciddi yazılımsal sorunlar meydana gelebilir! Bunu önlemek için lütfen dolu bir batarya ile işlem yapın.

Telefonu usb kablosu ile bilgisayara bağlayın ve sürücülerin yüklenmesini bekleyin. USB hata ayıklamanın aktif olması gerektiğini unutmayın.

5830mimeirepair

Samsung Tools programını açın(yeni versiyonlar için olanı) S5830M modelini seçin ve com port kutucuğundan Z3x box serial port seçin.

Repair butonuna tıklayıp açılan kutuya telefonun orjinal seri numarasını(bataryayı söktüğünüzde arka tarafta yazan imei numarasını) yazın. Kısa bir işlemden sonra telefonun seri numarası düzelecektir. Bu esnada telefon kendini yeniden başlatacaktır. Telefon açıldığında *#06# kodu ile seri numaranızı kontrol edin. Örnek olarak yukarıdaki resime bakabilirsiniz.

NOT: İletişim araçlarının imei(seri) numarasını değiştirmek suçtur! Lütfen telefonun orjinal seri numarasını kullanın!

HAKAN KARA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir