Samsung S5830i Samsung Galaxy Ace Arapça Rom – Yazılım Yükleme

Kullanmakta olduğunuz Samsung s5830i Galaxy Ace telefonunuzda Arapça diline ihtiyaç duyuyorsanız aşağıda anlatacağımız yöntemle telefonunuza Arapça dilini dahil edebilirsiniz.

Yapılacak olan yazılım yüklemi işlemi telefonunuzu garanti dışı bırakacaktır.  İhtiyacınız olan bilgilerin yedeğini alın. Yükleme sonrasında bilgileriniz silinecektir. Telefonunuzu şarj edip batarya şarj düzeyini en az %50 seviyesine getirin.

Önemli NOT: Bu yükleme sadece s5830i modeli içindir. Eğer s5830 telefonunuz varsa aşağıdaki işlemleri denemeyin.

Aşağıdaki dosyaları indirin:

1:  S5830IJPLB1_S6830IOJPLA5

2: Odin Downloader 1.84

Her iki dosyayı da indirip .rar’dan çıkarın. Odin programını açın.  aşağıdaki resime bakarak dosya seçimlerini yapın.

s5830i arapça yazılım yükleme

Telefonumuzu yazılım yüklemesine hazırlamak için kapatıyoruz. Telefon kapalıyken ses açma + ses kısma + açma-kapama(on-off) tuşlarına basıp telefon açılınca açma-kapama tuşunu bırakıp diğer tuşları basılı tutuyoruz. Biraz sonra telefon Download Mode‘unda açılacaktır.  Android logosu bulunan ekran açılınca tuşları bırakıyoruz ve devam etmek için bir kere ses açma tuşuna basıyoruz. Şimdi telefonumuz bağlantı yapmaya hazır. Data kablosu aracılığı ile telefonumuzu bilgisayara bağlıyoruz. Program telefon ile bağlantı kurduğunda program ekranını  ID:COM kutucuğunda bağlantı noktası çıkacaktır. Eğer bağlantı gerçekleşmezse lütfen telefonu kablodan ayırıp tekrar bağlayın. Bağlantı sağlanıldığında Start butonuna basıp işlemi başlatıyoruz. Lütfen bu esnada bağlantıyı kesmeyin. Bir kaç yüklemeden sonra telefon resetlenecektir(yeniden başlayacaktır). PASS yazısını görmeden telefon bağlantısını kesmeyin. PASS yazısı çıkınca telefonun kablo bağlantısını çıkarabilirsiniz. İşlem tamamdır.

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir