Samsung S5830i Galaxy Ace Ekran Görüntüsü Alma

Samsung S5830i Galaxy Ace telefonunuzun ekranındaki görüntü kaydederek, görüntülemek ya da daha sonra paylaşmak isterseniz bunu basit bir tuş kombinasyonuyla yapabilirsiniz.

Ekran görüntüsü alma yani diğer adıyla ‘screenshot’ işlemi o an ekranda bulunan görüntünün galeriye kaydedilmesine ve daha sonra kullanıcının bu görüntüyü kullanabilmesine olanak sağlar. Bilgisayar üzerinden ‘print screen sysrq’ tuşunun yaptığı işlemin aynısıdır.

Ekran görüntüsünü alabilmek için aşağıdaki görselde aktarmaya çalıştığımız gibi Samsung S5830i Galaxy Ace‘in  tuşlarını kullanmanız gerekecek; görüntüsünü almak istediğiniz ekrandayken ana ekran tuşuna bir iki saniye kadar basıp hemen ardından güç(kilit) tuşuna basın. Yani yapmanız gereken tuş kombinasyonu ana ekran(home) tuşu+ açma-kapama(kilit) tuşu şeklindedir.

İşlemi başarıyla gerçekleştirdiğiniz taktirde bir deklanşör sesi duyar ve ekranda fotoğrafın çekildiğine dair bir uyarı görürsünüz. Aldığınız görüntüyü telefonunuzun galerisindeki ‘Screenshots‘ bölümünde bulabilirsiniz.

galaxy ace ekran görüntüsü almaEkran görüntüsü almadan önce  dikkat etmeniz gereken detay, telefonunuzda hafıza kartının takılı olması gerektiğidir! Zira Galaxy Ace hafıza kartı olmadan ekran görüntüsü alınmasına izin vermeyen bir model!

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.