Samsung S5830 Galaxy Ace İncelemesi

Samsung’un son dönem, ülkemiz piyasasında en çok rağbet gören cihazlarından Galaxy Ace. Bu da yine Samsung’un güçlü, her kesime ulaşmak politikasından kaynaklanıyor. Tasarımıyla tam bir akıllı telefon görüntüsü veren model, fiyatıyla bir çok kullanıcıyı cezp etmiş durumda.

Sunduğu bir çok özelliğe rağmen orta sınıfta iyi bir fiyatla satılan Galaxy Ace, gayet iyi satış rakamları yakaladı. Öyleki son dönemin en popüler telefonlarından. Tasarımı kısmen İphone’u andırıyor. Aslında bir çok detayı farklı ve biraz geniş. Tabii bunu iyice inceledikten sonra anlamayabiliyorsunuz.

Tasarımdan girmişken ordan devam ederek ilerleyelim… Telefonun tasarımı görünüş olarak iyi fakat keşke daha kaliteli bir malzeme kullanılsaymış. Telefonun kenar çıtaları zamanla soyuluyor, kolay çiziliyor. Mutlaka kılıfla kullanmak gerekli. Aynı zamanda ekran için mutlaka koruyucu jelatin kullanın. Bu fiyat aralığında bir telefon daha kaliteli malzemeyle üretilebilirmiş. Yine de korunduğu zaman sorun olmuyor, deformasyon süreni çok uzun tutabilirsiniz. Siyah renginin arka kapağı tırtıklı olmasından ötürü daha dayanıklı. Fakat durum beyaz kapağından öyle değil; düz. Düz yapısı çizilmeye daha elvirişli. Telefonun beyaz rengi güzel olsada keşke o da tırtıklı olsaymış.

Galaxy Ace android işletim sistemi kullanan bir telefon; v2.3 ve yükselmiyor. Telefonun yazılımı sade olarak geliyor. Mesela içinde sosyal ağların bile kısayolları yok, direk yüklü değil. Tamamen ihtiyaç doğrultusunda kişiselleştirmeye bırakılmış. Fakat güzel ve popüler bir telefon olduğundan bir çok kesime ulaşan telefonda tüketiciler bu eklentileri arıyor. Aslında genel bir Samsung stratejisi bu. Kullanıcının işletim sistemi daha iyi anlamısını sağlamak amaçlı olabilir!

Telefonun işletim sistemini destekleyen işlemcisi piyasa ilk çıkan Ace modellerinde 800 Mhz’ken son zamanlarda piyasada satılan Galaxy Ace işlemcileri 832 Mhz hızında çalışıyor. Samsung telefonun kutusunda bunu özellikle vurgulamış. Yeterli ama az birazcık daha iyi olabilirmiş.Tek çekirdek 1 Ghz işlemcinin maliyeti çok fazla arttıracağını düşünmüyorum.

5 Megapiksel kamera kullanıcının beklentilerini karşılıyor. Flaşlı olması artısı. Wi-fi, bluetooth gibi bağlantılar zaten mevcut. Yine diğer akıllı telefonlar gibi radyo ve müzik dinleme için 3,5 mm jack girişi kullanıyor. Ama kutusundan çıkan kulaklık çok da kaliteli değil. Dahili hafıza 2gb ve 32’a kadar Micro SD kart desteği var.

Sonuç olarak telefonumuz başarılı. Eksik yönlerini sizlerle paylaştık. Fakat bulunduğu fiyat aralığında iyi olduğunu da belirttik. Yani yiğide öldürürken, hakkını da verdik! Bu fiyatlarda(sıfırları şu an 600 lira civarı) diğer markaların çok az seçenek sunduğunu düşünürsek Galaxy Ace iyi bir seçim!

Samsung Galaxy Ace S5830 Teknik Özellikleri için tıklayın.

Tayfun Sağır

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir