Samsung S5830 Galaxy Ace telefonunuzun ekranındaki görüntü kaydederek, görüntülemek ya da daha sonra paylaşmak isterseniz bunu basit bir tuş kombinasyonuyla yapabilirsiniz.

Ekran görüntüsü alma yani diğer adıyla ‘screenshot’ işlemi o an ekranda bulunan görüntünün galeriye kaydedilmesine ve daha sonra kullanıcının bu görüntüyü kullanabilmesine olanak sağlar. Bilgisayar üzerinden ‘print screen sysrq’ tuşunun yaptığı işlemin aynısıdır.

Ekran görüntüsünü alabilmek için aşağıdaki görselde aktarmaya çalıştığımız gibi Samsung S5830 Galaxy Ace‘in  tuşlarını kullanmanız gerekecek; görüntüsünü almak istediğiniz ekrandayken ana ekran(orta) tuş ve açma-kapama(kilit) tuşlarına basarak, bir iki saniye kadar bekleyin. Yani yapmanız gereken tuş kombinasyonu ana ekran(orta) tuşu + açma-kapama(kilit) tuşu şeklindedir.

İşlemi başarıyla gerçekleştirdiğiniz taktirde bir deklanşör sesi duyar ve ekranda fotoğrafın çekildiğine dair bir uyarı görürsünüz. Aldığınız görüntüyü telefonunuzun galerisindeki ‘screenshots’ bölümünde bulabilirsiniz.

Ekran görüntüsü almadan önce  dikkat etmeniz gereken detay, telefonunuzda hafıza kartını takılı olması gerektiğidir! Zira Galaxy Ace hafıza kartı olmadan ekran görüntüsü alınmasına izin vermeyen bir model!

galaxy ace ekran görüntüsü alma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir