Samsung S5830 Galaxy Ace Android 2.3.3 Resmi Yazılım Güncellemesi

Samsung S5830 Galaxy Ace modeli Android 2.2 versiyonlu işletim sistemiyle gelen bir telefon ve ülkemiz için yayınlanmış son resmî sürüm 2.3.3! Bu versiyonu telefona yüklemek telefonunuzu garanti dışı bırakmayacağı gibi yeni özellikler kazanmasını da sağlayacaktır. Peki Samsung S5830 Galaxy Ace için resmî Android 2.3.3 yazılım güncellemesi nasıl yapılır?

Galaxy Ace iki farklı versiyonla gelen bir model olduğu için genelde karıştırılır. Bu makalemiz “i” versiyonu için değil, düz versiyon için! S5830i modeli Android 2.3.6 versiyonuna kadar resmî güncelleme alıyor. Ancak S5830 için durum farklı. Resmî olmayan yazılımlar 2.3.6 versiyonu yüklenebiliyor olsa da resmî son sürüm 2.3.3’dür.

Samsung GT-S5830 modeline resmî olmayan Android 2.3.6 versiyonunun nasıl yüklendiğini görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorunsuz bir yazılım güncelleme işlemi için öncelikle telefonunuzu formatlamanızı öneriyoruz. Format işleminin nasıl yapıldığı görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yazılım güncellemesi işlemine başlamadan önce lütfen telefonunuzu iyice şarj ederek, mümkünse tam dolu hâle getirin. Eğer işlem öncesi telefona format atmayacaksınız yazılım güncelleme işlemi verileriniz silmeyecektir. Ancak aksiliklere karşın veri yedeği almakta fayda var.

Öncelikle bilgisayarınızda yoksa Samsung masaüstü programı olan Kies’i buraya tıklayarak,  indirin ve kurun.

Daha sonra veri kablosu yardımıyla telefonu bilgisayara bağlayın ve programı açın. Bu aşamada bir süre beklemek hem telefon sürücülerinin yüklenmesini hem de programın telefonu bulmasını sağlar.

Eğer 2.3.3 versiyonun altında bir versiyon kullanıyorsanız program S5830 için güncellemeleri otomatik olarak arar ve ilk görseldeki gibi size bilgisini verir. Bu aşamada ‘Güncelleştir’ butonuna tıklamak, işlemi başlatmak anlamına gelir.

Yeni gelecek ekranda güncellemeye dair bilgilendirme alırsınız. İşleme başlamadan önce gerekli tüm uyarılar program tarafından yapılır ve sorumluluk reddini kabul ederek devam etmeniz istenir. ‘Yukarıdaki bilgilerin tümünü okudum‘ bölümüne tik atarak, ‘Yükseltmeyi başlat‘ seçeneğine tıklayın.

Sonraki aşamada program telefonu güncelleme için hazır hale getirir ve güncelleme dosyalarını ilk olarak bilgisayarınıza indirir. Güncelleme dosyaları indikten sonra, sıra bu dosyaları telefona işlemeye gelir ki bu aşamadan itibaren program tarafından ‘Yükseltme başarılı’ uyarısı alana dek telefonla bilgisayar arasındaki bağlantıyı koparmamalısınız.


 

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.