Samsung S5670 Galaxy Fit telefonunuz artık çok fazla donmaya başladıysa, ağır çalışıyorsa, kendiliğinden kapanma gibi sorunlar ortaya çıkmaya başladıysa, telefonu sıfırlamak iyi bir çözüm olabilir. Ya da telefonunuzun ekran kilit deseni unuttuysanız veya bloke ettiyseniz yine telefonunuzu formatlayarak bu sorunu çözebilir, yeniden menüye ulaşabilirsiniz.

Telefonunuzu formatlayabilmek için 3 seçeneğiniz mevcut. İlk anlatacağımız iki yöntem için telefonunuzun menüsüne ulaşabiliyor olmanız gerekiyor.

İşleme başlamadan önce mümkünse silinmemesini istediğiniz verilerin yedeğini alın ve telefonunuzun şarjının en az %50 olmasını sağlayın.

İlk yöntem için arama ekranında *#2767*3855# tuşlamasını yapmanız yeterli olacaktır. İkinci yöntem için ise Menü> Ayarlar> Gizlilik> Fabrika verilerine sıfırla> Her şeyi sil yörüngesini izleyip, onay vermelisiniz. İki yöntem sonunda da telefonunuz sıfırlama işlemini otomatik olarak yapar, kendiliğinden kapanır ve temizlenmiş olarak yeniden açılır. Bu esnada telefonu kapatmaya ya da bataryasını çıkarmaya çalışmayın.

Son yöntem ise ekran kilidini bloke etme gibi menüye ulaşılamayan durumlar için en geçerli olan tuş kombinasyonu yapmaktır. Telefonunuzu kapatın ve ortadaki ana ekran(home) ile açma-kapama(kilit) tuşlarına birlikte basarak telefonu açın. Yani yapmanız gereken tuş kombinasyonu ana ekran(home) + açma-kapama(kilit) tuşu şeklindedir. Telefonunuz açılıp, Samsuıng yazısı çıktıktan sonra açma-kapama(kilit) tuşunu bırakarak, sistem ekrana gelene kadar orta tuşa basmaya devam edin. Sistem ekranında dokunmatik çalışmaz. Bu yüzden ses kısma tuşu yardımıyla üçüncü sıradaki ‘wipe data/factory reset‘ seçeneği üzerine gelin ve orta tuşla(ana ekran) onaylayın. Yeni çıkan ekranda işlem yapabilmek için yine ses kısma tuşu yardımıyla aşağıdaki ‘yes — delete all user data‘ seçeneği üzerine gelip, yine orta tuş(ana ekran) yardımıyla onaylayın. Telefonunuz sıfırlama işlemini gerçekleştirecek ve sistem ekranında başa dönecektir. Bu aşamada ilk seçenek olan ‘reboot system now‘ seçeneğini yine orta tuşla(ana ekran) onaylayıp, telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz. İşlem tamam! Telefonunuz artık tertemiz bir şekilde yeniden kişiselleştirmeye hazır halde…

Samsung S5670 Galaxy Fit Format Atma

 

One thought on “Samsung S5670 Galaxy Fit Format Atma”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir