Bütün akıllı telefonlarda olduğu gibi Samsung S5660 Galaxy Gio telefonunuzda da internet paylaşım özelliği mevcuttur. Hotspot da denilen bu özellik ile telefonunuzda kullandığınız interneti paylaşıma açabilirsiniz. İnternetinizi isterseniz bilgisayarınızda kullanibilirsiniz veya arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

İnternetinizi paylaşırken var olan internet paketinizi takip etmeniz önemlidir. Özellikle eğer faturalı hat kullanıcısıysanız sürpriz faturalarla karşılaşmamak için internet paylaşımına dikkat etmelisiniz.

Telefonunuzu internet paylaşıma açmak için Menüden Ayarlara girin. Kablosuz ve ağlar seçeneğine dokunun. Açılan ekranda Bağ. ve taşınabilir Wi-fi alanı seçeneğini açın.

Telefonunuzu usb kablosu kullanarak bilgisayara bağlayıp mobil internetiniz bilgisayarda kullanmak istiyorsanız usb kablosunu takıp buradaki Usb bağlanıyor seçeneğini katifleştirin.

Wi-fi yoluyla internet paylaşımında bulunmak istiyorsanız Mobil AP seçeneğini aktifleştirin. İnternet bağlantınız için isim ve şifre belirleyebilirsiniz. Bunun için Mobil AP ayarlarına dokunun açılan ekranda  Mobil AP’yi yapılandır seçeneğine dokunun. Açılan pencerede kendi isim ve şifrenizi belirleyin. Kaydet butonu ile yapılan değişiklikleri kaydedip çıkabilirsiniz.

Artık şifrenizi verdiğiniz kişiler sizin telefonunuza bağlanıp internetinizi ortak kullanmaya başlayabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir