Samsung S5660 Galaxy Gio Ekran Görüntüsü Alma

Samsung S5660 Galaxy Gio telefonunuzun ekranındaki görüntü kaydederek, görüntülemek ya da daha sonra paylaşmak isterseniz bunu basit bir tuş kombinasyonuyla yapabilirsiniz.

Ekran görüntüsü alma yani diğer adıyla ‘screenshot’ işlemi o an ekranda bulunan görüntünün galeriye kaydedilmesine ve daha sonra kullanıcının bu görüntü kullanabilmesine olanak sağlar. Bilgisayar üzerinden ‘print screen sysrq’ tuşunun yaptığı işlemin aynısıdır.

Ekran görüntüsünü alabilmek için Samsung S5660 Galaxy Gio tuşlarını kullanmanız gerekecek; görüntüsünü almak istediğiniz ekrandayken ana ekran(home) tuşuna basın ve ardından kilit tuşuna basılı tutarak bir iki saniye kadar bekleyin. Yani yapmanız gereken tuş kombinasyonu ana ekran(orta tuş) tuşu + kilit(güç) tuşu şeklindedir.

İşlemi başarıyla gerçekleştirdiğiniz taktirde bir deklanşör sesi duyar ve ekranda fotoğrafın çekildiğine dair bir uyarı görürsünüz. Aldığınız görüntüyü telefonunuzun galerisindeki ‘screencapture’ bölümünde bulabilirsiniz.

samsung s5660 galaxy gio ekran görüntüsü alma

Bu konuda dikkat etmeniz gereken husus, ekran görüntüsü alırken telefonunuzda hafıza kartının takılı olduğundan emin olmak. Zira telefonunuzda hafıza kartı takılı değilse, işletim sistemi ekran görüntüsü almanız engeller!

 

Author: Tayfun Sağır

4 thoughts on “Samsung S5660 Galaxy Gio Ekran Görüntüsü Alma

      1. Yukarıda anlatılan yöntemi doğru uygularsanız olur. Ana ekran tuşuna kısa bir süre daha önce basmayı da deneyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.