Samsung S5620 Monte Türkçe Yazılım Yükleme

Samsung S5620 Monte telefonunuzda türkçe dil desteği yoksa veya telefonunuzda yazılımsal sorunlar yaşıyorsanız anlatacağımız yazılım yüklemesini yaparak hem telefonunuza türkçe dilini yüklemiş olacaksınız hem de bütün yazılımsal sorunlardan kurtulacaksınız.

Yazılım yüklemesi telefonunuzdaki tüm kişisel verilerinizi silecektir. Eğer yedek alabiliyorsanız lütfen önemli bilgilerinizin yedeğini alın. Ayrıca telefonu şarja takıp batarya şar seviyesini en az %50 seviyesine getirin. Sim ve hafıza kartlarınızı telefondan çıkarabilirsiniz. Telefonun sürücülerinin otomatik yüklenebilmeleri için bilgisayarınız Kies programının olması gerekmektedir. Bilgisayarınzda Kies yoksa lütfen buaradan indirip kurun.

İhtiyacınız olan dosyalar:

S5620XXJE4,  MultiLoaderX_v5.65

Dosyayı indirip .rar’dan çıkardığınızda aşağıdaki dosyalarınız olacaktır.

s5620 türkçe yazılım dosyaları

MultiLoaderX_v5.65  programını açın ve aşağaıdaki resimde olduğu gibi dosya seçimlerini ve işaretlemeleri yapın.

Boot: boot
Amss: amss
Apps: apps_compressed
Rsrc1: Rsrc_S5620_Open_Europe_Common.rc1
Rsrc2: Rsrc2_S5620(Low).rc2
Factory FS: FactoryFs_S5620_Open_Europe_Common_XEO.ffs
CSC: CSC_S5620_Open_Europe_Common_OXA.csc
SHP APP: ShpApp.app

samsung s5620 monte türkçe yazılım yükleme

İşeretlemeleri ve dosya seçimlerini bitirdikten sonra telefonu  yazılım için hazırlamaya geçebiliriz. Telefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses kısma + güç(açma-kapama) tuşlarına beraber basıp basılı tutun. Biraz sonra telefon ekranında Downloading(Download mode) yazsını göreceksiniz. Tuşları bırakabilirsiniz. Telefon download modundayken usab kablosu ile bilgisayara bağlayın.


Programın Port Search butonuna basın. Bağlantı başarılı bir şekilde yapılmışsa bağlanılan portu ve telefon modelini göreceksiniz. Şimdi sağ alttaki Download butonuna tıklayabilirsiniz. Yazılım yükleme işlemi ortalama 5 dakika sürmektedir. Yükleme işlmei bittiğinde telefon otomatik olarak kendiniş başlatacaktır.  Menü – Settings – Phone Settimgs – Language yolunuz izleyerek telefonun dilini türkçe yapabilirsiniz.

Author: Halil Akgül

51 thoughts on “Samsung S5620 Monte Türkçe Yazılım Yükleme

 1. Telefon şarzdaydı şarz olsun diye kapamıştım şarzdan çıkardım sonra bir tane telefon simgesi geldi bende korktum ellemedim telefonu ne yapabilirim ama software falan yüklemedim kendi kendine oldu hatta gelen resim mavi telefon hatta üstünde ok işareti var lütfen yardım edin.

  1. Genelde yazılım çöktüğünde o simge gelir. Ancak şarj soketi arızaları da bazen buna sebebiyet verebiliyor. Buradaki işlemi deneyin. Sonuç alamazsanız bir telefoncuya gösterin.

  2. bataryayí çíkart tekrar tak düzeliyor ve o simge gidiyor.benim çözümümü dene bence ben öyle yapíp düzeltiyorum.

 2. İki tane monte cihazına burada anlatılanları yaparak yazılım attım. Ancak yazılım attıktan sonra ikisnden de Face ye girilmiyor. Telfnun kendi uygulaması olan Facebook tan giris yapılmıyor oturum açma başarısız diyor. Yazılım yüklemeden önce böyle değildi. Sorunu nasıl çözerim ? Veya telefonu tekrar eski yazılımını nasıl yükleyebilirim ?

  1. internet ayarlarını yaparsanız girmesi gerekir, daha önce bir müşterimizi yaşamaıştı bu sorunu, müşteri hizmetleriyle çözmüştü sorunu, yalnız cihazın IMEI numarasının orjinal olması gerekmekte.

   eski yazılımı bulabilirseniz aynı şekilde yüklersiniz.

   1. İnternet ayarlarını yaptım ama gene gremedim. İmei orjinal. KUlandğım operatörün msteri hzmetlerinimi aramam lazım yoksa samsungumu

      1. Halil ustam farklı bir firmware yükledim gene olmuyor. telefonun kendi uygulaması olan facebook, myspace, tweeter bunların hepsinde de Network bağlantı hatası diyor. Anladığım kadarıyla telefondaki sertifikada bir problem var. çünkü telefona baska bir facebook sürümü indirdim. Root 5 – Equifax Secure Global eBusiness CA-1 bu sertifikayı yükle diyor. bu sertifikayı nasıl yükleyebilirim ?

       1. uygulamalar güncellendikçe eskiyen işletim sistemlerini devre dışı bırakırlar. Güncel sertifika bulunmadığı için bu hatayı veriyordur zaten.

        Telefonun saat ve tarihinin doğru olduğundan emin olun, operatörünüzü arayıp internet ayarlarınızı isteyin. buna rağmen sorun yaşıyorsanız cihaz artık desteklenmiyor demektir.

      2. selam yazılım yüklenmiyo samsung monte telefona dowland yazısı acılıyo dowland start geliyo ardından serial acık port hatası geliyo nasıl cözerim serial port acık hatasını

     1. silip tekrar yükledim bu seferde tel reset atıyor.batarya çıkarıp taktım tel simgesi çıktı bu defada

 3. başarılı. telefon samsung logosunda kalıyordu. yükledim düzeldi. teşekkürler.

 4. iyi günler hocam ben bunu yükledim emeğine sağlık yalnız boot change kutucuğu işaretli değil onunda işaretli olması lazım ben o şekilde yükledim hata alanlar böyle denesin!

 5. acil yardım

  yazılanları aynen yaptım download işlemi başladıktan sonra yükleme anında error verdi kaldı
  şimdi telefon hiç açılmıyo yeniden yapıcam baştan ama telefon hiç açılmıyo
  güç+ses düğmesine basınca da açılmıyo ne yapcam

  1. işlem esnasında bağlantı kesilirse yazılım çöker. cihazı normal şekilde açmaya çalışın ekranda downloading yazar veya bilgisayar ikonu çıkar. o şekilde yükleme yapmaya çalışın. bataryada şarj var mı onu da kontrol edin.

 6. arkadaşım meraba ben telefona bu şekilde bi yazılım yüklerken bilgisayarım takıldı ve telefon bozuldu şimdi açmayı denediğimde telefon ve bilgisayar görseli çıkıyor ve araalrında çizgi var ve ortasında bi ünlem işareti telefonu tekrar nasıl düzeltebilirim dowload moduna girmiyor ve kablo ile bağladığımda bilgisayar telefonu tanımıyor

  1. Kiesi kurup bilgisayari yeniden baslattiniz yani. Buna ragmen hata aliyorsaniz baska bilgisayarda deneyin.

 7. kardeş aynısını bende yaptım wait reset dedi tekrar devam etti sonra telefon açılmıyo telefoncu çökmüş bu dedi

  1. Yanlis bir islem yaparsaniz veya yarida kesilirse telefon coker evet. Tekrar yukleme yapmayi deneyin. Biz bu islemi defalarca basarili sekilde yaptik.

 8. hocam anlatım için teşekkürler. ancak bi sorum olacak. telefon kapalıyken ses kısma vegüç tuşuna basılı tutuyorum hiçbirşey olmuyor. ama usb ile pcye baglıyken yaptıgımda da mavi ekran çıkıyor. alttaki dolumu gösteren çizgi tam dolmadan baştan başlıyor. tekrar dolmadan baştan başlıyor. bir türlü download moduna geçemiyorum

   1. hocam telefon kapalı ve kablo baglantısı yokken yaptıgımda yine hiçbirşey olmadı. ancak usb ile pcye baglıyken yaptıgımda mavi ekran falan çıkmadan ekranda bir telefon ve üstten bi ok işareti çıktı. download mod bumu oluyor. eger bu modsa yukardaki yazılanların hepsini tel bu moddayken uyguladım zaten ama sona gelince wait reset yazıyor ve reseti atamıyor dediğim gibi dolum işareti tam dolacakken tekrar baştan başlıyor telefonda.

    1. evet o da download modtur. işaretlemeleri ve dosya seçimlerini doğru yaptığınızdan emin olun. defalarca bu işlemi yaptım. mümkünse başka bir kablo, başka bir usb noktası ve başka bir bilgisayarla deneyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.