Samsung S5610 Z3X Box İmei Onarımı – Imei Repair

Samsung S5610 telefonunuzun seri numarası yani imei numarası herhangi bir nedenden dolayı bozulduysa Z3X box yardımı ile bunu tamir etmeniz mümkün. Z3X Box bir Samsung box’ıdır. Diğer boxlar ile de bu işlemi yapabilirsiniz. Bizim elimizde Z3X box olduğu için onunla nasıl yapıldığını anlatacağız.

Öncelikle Samsung 2G Tool programını açın.

Z3X BOX’ta S5610 modelini seçelim

Z3X box com port seçimini yapın. (Bu genellikle otomatik seçilmiş vaziyettedir.)

Her ne kadar program micro uart diye yazsa da biz B3210 kablosunu kutuya bağlayın. Bu kablo ile imei onarımını yapacağız.

IMEI kutucuğuna telefonun orjinal seri numarasını yani imei’sini yazın.

Custom butonuna basın.

s5610 imei onarimi.PNG

İşlem penceresinde Please connect phone … mesajını görünce telefonun açma tuşuna basın. Otomatik olarak işleme başlayacaktır. İşlem bittiğinde telefonunuzun orjinal seri numarası telefona yazılacaktır.

NOT: B3210 kablosıyla sorun yazşıyorsanız micro uart kablosunu da deneybilirsiniz. Custom butonuna bastıktan sonra micro uart kabloyu telefona takıp güç tuşuna basın. işlem başlayacaktır.


Türkiye Cumhuriyeti yasalarınca iletişim araçlarının seri (imei) numaralarını değiştirmek suçtur. Lütfen işlem yaparken telefonun orjinal seri numarasını kullanın.

 

HAKAN KARA


Author: Halil Akgül

13 thoughts on “Samsung S5610 Z3X Box İmei Onarımı – Imei Repair

   1. takıyom phone tat mode repair fail diyor
    hangi tuşlara basmam gerekiyo hocam tşkürler

 1. Hocam bakın görseldeki phone fail tat mode hatasını alıyorum bütün kabloları falan denedim siz nasıl düzelttiniz bu hatayı acaba

   1. Hocam bu pone fail tat mode hatasını bir türlü halledemedim cihazı box görmüyor win 10 kullanıyorum acaba onunla alakalı bir sorun olurmu ? Olmazsa sıfırdan bi win 7 kurup box u falan yeniden kuracam

    1. :) z3x box kullanıyorsanız mutlaka yedekte bir windows 7 kurulu bilgisayar olması lazım, eski modellerin çoğunu görmüyor windows 10.

  1. Program yeterli değil. Bir box kutusu var. Teknik bir işlem bu. Box kutusu ve program olmadan yapamazsınız. Box kutusuda pahalıdır. İyi günler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.