Samsung S5603 telefonunuzun seri numarası yani imei numarası herhangi bi nedenden dolayı bozulduysa Z3X box yardımı ile bunu tamir etmeniz mümkün. Z3X Box bir  Samsung box’ıdır. Diğer samsung boxları ile de bu işlemi yapabilirsiniz. Bizim elimizde Z3X box olduğu için onunla nasıl yapıldığını anlatacağız.

Samsung Tool programını açın. Model kutucuğundan S5603 seçin ve com portunuzu Z3X boxa ayarlayın. Samsung UART kabloyu Z3X Boxa bağlayın. Telefon açık olsun. Telefon açıkken UART kabloyu telefona takın.

 

samsung s5603 imei repair

Burada dikkat etmeniz gereken nokta bu telefonlarda iki seçenek olmasıdır. Repair butonu üstünde iki seçenek göreceksiniz. Old security ve New security.  Önce Old security ile deneyin. işlem esnasında hata verirse New security’i işaretleyip tekrar deneyin.

Repair butonuna bastığınızda imei kutucuğu çıkacak. Lütfen telefonun orjinal seri  numarasını yazıp OK butonuna basın. Program onarım işlemini yapacaktır. Onarım işlemi bitince telefonu kablodan ayırıp yeniden başlatın ve seri numarasını kontrol edin.

Türkiye Cumhuriyeti yasalarınca  iletişim araçlarının seri (imei) numaralarını değiştirmek suçtur. Lütfen işlem yaparken telefonun orjinal seri numarasını kullanın.

2 thoughts on “Samsung S5603 Z3X Box İmei Onarımı – Imei Repair”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir