Samsung S5600 Preston model telefonunuzda yazılımsal sorunlar yaşıyorsanız yazılımını geri yükleyerek bu sorunlardan kurtulabilirsiniz. Ayrıca telefon Türkçe dil paketi yoksa bu yüklemeyi yaparak telefona Türkçe dilini de yükleyebilirsiniz.

Yazılım yükleme işlemi telefonunuzdaki tüm kişisel bilgilerinizi ve verilerinizi silecektir. Lütfen ihtiyacınız olan bilgilerin yedeğini alın. Sim kartınızı ve hafıza kartınızı telefondan çıkarın. Telefonun bataryasını şarj edip  en az %50  seviyesine getirin.

İhtiyacınız Olan Dosyalar

1:  MultiLoader v5.67

2:  S5600XXIE4

3: Telefonun sürücülerinin otomatik olarak yüklenebilmesi için telefonunuzda Kies programının olması gerekir. Bilgisayarınızda Kies yoksa lütfen buradan indirip kurun.

Her iki dosyayı da indirin. 2. dosyayı .rar’dan çıkarın.

Multiloader programını açın. Aşağıdaki resimde olduğu gibi işaretlemeleri ve dosya seçimlerini yapın.

s5600 preston yazılım yükleme

BOOT: BOOTFILES
Amss: amss_compressed
Rsrc1: Rsrc_S5600_Open_Europe_Common.rc1
Rsrc2: Rsrc2_S5600(Low).rc2
Factory Fs: FactoryFs_S5600_Open_Europe_Common.ffs

Dosya seçimlerini yaptıktan sonra telefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses kısma + kamera + güç(açma-kapama) tuşlarına beraber basıp basılı tutun. Biraz sonra sonra ekranda Downloading yazsını göreceksiniz. Tuşları bırakabilirsiniz. Telefonunuzu Download moduna aldmış oldunuz. Telefon download modundayken usb kablosu ile bilgisayara bağlayın.

Kısa bir donanım yüklemesi sonrasında programın penceresinin altında bağlanılan com port numarası belirecektir. Bağlantı sağlanıldığında Download butonu aktifleşecektir. Download butonuna basıp yükleme işlemini başlatın. Yükleme esnasında telefon kendini yeniden başlatabilir, lütfen bağlantısını kesmeyin. Yükleme işlemi ortalama 5 dakika sürmektedir. Programın sağında diyalog penceresinde All files coöpleted yazısını gördüğünüzde işlem bitmiş demektir. Telefon kendiliğinden açılmazsa kablo bağlantısı kesip siz açın. İşlem tamamdır.

 

 

3 thoughts on “Samsung S5600 Preston Yazılım Yükleme”
  1. Merhaba download mode aldım, usb kabloyu takınca driver yüklemiyor.. Kies kurulu kapalı, Samsung driver yüklü , şarj alıyor.. 2 pc ve 5 kablo denedim sonuç yok.. Neden olabilir.. Şarj alıyor telefon..

    1. merhaba, soketin şarj ve data yolları farklıdır, şarj olsa bile data yolları kopuksa bilgisayar görmeyebilir. soketi kontrol edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir