Samsung S5570 Galaxy mini Root ve Unroot Yapma

Root işlemi ile Samsung S5570 Galaxy mini telefonunuzda süper kullanıcı konumuna yükselirsiniz. Bu konum size uygulamaların erişim izinlerini kontrol etme ve telefon yazılımında değişiklik yapma olanağı sunar.

Amacınıza uygun uygulama bulduğunuzda root yetkisi ile telefonu kendinize göre kişiselleştirebilirsiniz. Örneğin Uninstall veya Link2SD uygulamaları ile istemediğiniz veya gereksiz uygulamaları silebilir veya hafıza kartına taşıyabilirsiniz. Root hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayın.

Root işlemi cihazı garanti kapsamı dışına çıkarır. Samsung S5570 Galaxy mini cihazının üretimi durdurulduğu için şua an piyasada garantili cihaz yok zaten. O yüzden cihazı rootlamanızda bir sakınca olmayacaktır. Aşağıda anlattığımız işlemi Android 2.3.6 yüklü cihazda gerçekleştirdik.

Bu modeli rootlamak veya unrootlamak için bilgisayara ihtiyacınız yok, isterseniz aşağıdaki dosyaları telefonunuza da indirip cihazı rootlayabilirsiniz.

İhtiyacınız olan dosyalar.

1: S5570 Root Update

2: S5570 Unroot Update

Cihazı rootlayacaksınız 1. dosyayı unrootlayacaksanız 2. dosyayı indirin ve hafıza kartınızın içine atın.

Hafıza kartını telefona takın ve telefonu kapalı konuma getirin.

Telefon kapalıyken Home(orta tuş) ve güç tuşlarına basarak telefonu açın. Ekrana Samsung logosu gelince güç tuşunu bırakıp home tuşuna basmaya devam edin. Biraz sonra telefon Recovery Mode‘a girecektir. Home tuşunu da bırakabilirsiniz. Ses kısma tuşu ile apply update from sdcard seçeneğinin üzerine gelip home tuşuna basın. Çıkan seçeneklerden root yapacaksanız update.zip unroot yapacaksanız unroot.zip seçeneğinin üzerine gelip home tuşuna basın. Bu işlem telefonunuzu rootlayacaktır/unrootlaytacaktır. reboot system now seçeneği üzerindeyken home tuşuna basarsanız telefonunuz kendini yeniden başlatacaktır. Telefon açıldığında menüye bakın. Root işlemi yapmışsanız superuser uygulamasını göreceksiniz.


Author: Halil Akgül

5 thoughts on “Samsung S5570 Galaxy mini Root ve Unroot Yapma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir