Samsung S5560 Marvel Türkçe Yazılım Yükleme

Samsung S5560 Marvel telefonunuzda Türkçe dili yoksa veya telefonda yazılımsal olduğunu düşündüğünüz sorunlar varsa aşağıda anlatacağımız yöntemle hem sorunlarınızı çözebilir hem de telefonunuza Türkçe dil paketini yükleyebilirsiniz.

Yükleme işlemi telefonunuzda tüm kişisel bilgi ver verilerinizi silecektir. Lütfen önemli bilgilerinizin yedeğini alın. Ayrıca işlem esnasında telefonunuzun kapanmaması için telefonu şarja takın ve batarya şarj seviyesini %50‘nin üzerinde olmasını sağlayın.

Telefon ile bilgisayarın sağlıklı şekilde birbirlerine bağlanabilmesi için bilgisayarınızda Kies programının olması gerekmektedir. Bilgisayarınızda Kies yoksa lütfen buradan indirip kurun. Programı kurduktan sonra açmayın. Kurulu olması yeterlidir. Kurduktan sonra bilgisayarınızı resetleyin.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1:  Samsung MultiLoader V5.67

2: S5560XXJI1

Dosyaları indirip winrarlı olanları bir klasöre çıkarın.

Telefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses kısma + ekran kilidi + güç(açma-kapama) tuşlarına beraber basıp bir süre basılı tutun. Biraz sonra ekranda Downloading yazısını göreceksiniz. Yazıyı gördüğünüzde tuşları  bırakabilirsiniz.  Şimdi telefonu usb kablosuyla bilgisayara bağlayın. Kısa bir donanım yüklemesi gerçekleşecektir.

s5560 yazılım yükleme

Samsung MultiLoader V5.67 programını açına şağıdaki gibi dosya işaretlemelerini yapın. Aynı zamanda yukarıdaki resime bakarak gerekli işaretlemeleri yapın.


Boot: BOOTFILES
Amss: apps_compressed.bin
Apss: apps_compressed.bin
Rsrc1: Rsrc_S5560_Open_Europe_Common.rc1
Rsrc2: Rsrc2_S5560(Low).rc2
Factory FS: FactoryFs_S5560_Open_Europe_Common.ffs

Dosya seçimi ve işaretlemeleri yaptıktan sonra Port Search butonuna tıklayıp telefonun bağlandığı portu tespit edin.  Ready yazısı geldiyse artık yükleme işlemine başlayabilirsiniz.  Download butonuna tıklayarak işlemi başlatın. İşlem esnasında telefon bir kere kendini resetleyebilir. İşlem boyunca bağlantıyı kesmeyin. Sağ tarafta All files complete yazısını gördüğünde bağlantıyı kesebeilirsiniz. Telefonun açılmasını bekleyin. Telefon 1 dakika içinde kendini başlatmazsa bataryasını çıkarıp siz kendiniz açın. İşlem tamamdır.

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.