Samsung S5360 Galay Y Root Yapma

Samsung S5360 Galaxy Y telefonunuzu rootlayıp telefondaki uygulama ve oyunların erişim izinlerini kontrol edebilirsiniz. Bazı oyunlar ve uygulamalar ekstra donanım ve yazılım erişimi için ayarlanmışlardır. Telefona kurulacak olan Superuser uygulaması bu işlemleri yapmanıza yardımcı olacaktır.

Root işlemi telefonunuzu garanti kapsamı dışına çıkaracaktır. Garantili bir telefonunuz varsa bunu göz önünde bulundurun. Rootlama esnasında telefonunuzun kapanmaması için lütfen telefonu şarj edip batarya şarj seviyesini en az %25’e getirin. Telefonunuzdan herhangi bir bilgi veya veri silinmeyecektir.

İhtiyacınız olan dosya:

-S5360 Update.zip

Dosyayı indirip aynı şekilde hafıza kartınıza atın. Hafıza kartını telefona takın.

Telefonu kapatın.

Telefon kapalıyken ses açma + home(orta tuş) + güç(açma-kapama) tuşlarına beraber basın. Ekranda samsung yazısını görünce güç tuşunu bırakıp diğer tuşlara basmaya devam edin. Biraz sonra telefon recovery modta açılacaktır. Tuşları bırakabilirsiniz.

Bu ekranda dokunmatik ekran çalışmayacaktır. Ses tuşları yardımıyla apply update from sdcard seçeneğinin üzerine gelip home(orta tuş) tuşuna basın. Açılan listeden hafıza kartınıza yüklediğiniz update.zip dosyasının üstüne gelip tekrar home tuşuna basın. Kısa bir yükleme işlemi gerçekleştirlecektir. Şimdi reboot system now seçeneği ile telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz. Telefonunuzu açtığınızda menüye bakın superuser uygulamasını göreceksiniz. Bu telefonunuzun rootlandığı anlamına gelir.

Author: Halil Akgül

5 thoughts on “Samsung S5360 Galay Y Root Yapma

  1. Abi allah razı olsun root yaptım superuser geldi ama superuserde uygulama yok kaldıramıyorum.Supersu mu yüklemeliyim?

    1. Uygulama kaldırma seçeneklerini SuperSu’nun içinde bulabilirsiniz. Ya da Ayarlar> Uygulamalar bölümündeki seçenekleri kontrol edin.

      1. Ya hayır yaşadığım durum şu :
        Superuserı açıyorum ama içinde kaldırabileceğim tüm ugulamalar olması lazım.Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir