Z3X Box ile Samsung s5360 Galaxy Young model telefonun seri numarasını (imei) onarabilirsiniz. Z3X Box bir Samsung onarım/yazılım yükleme boxudır. Piyasada değişik Samsung boxları da mevcuttur. Ancak bizim elimizde Z3X Box olduğundan onarım işlemini bu programla nasıl yaptığımızı anlatacağız.

İşlem esnasında telefonun kapanmamasını engellemek için lütfen dolu bir batarya kullanın. İmei onarım işleminden sonra telefon kendini yeniden başlatacaktır. Önemli bilgilerinizin yedeğini her ihtimale karşı almayı unutmayın. İmei onarımı yapabilmek için telefonunuzu rootlamanız gerekebilir. Fakat bizim yapmış olduğumuz işlemde root işlemine gerek kalmadan işlem başarı ile sonuçlanmıştır.

Telefon ayarlar kısmına giriş yapın. Geliştirici seçeneklerinden Usb hata ayıklama modunu açın. Telefonu kapatıp yeniden açın.

USB kablosuyla telefonu bilgisayara bağlayın. Sürücülerin yüklenmesini bekleyin.

s5360 imei onarımı.PNG

Samsung Tools programını açın. s5360 modelini seçin. Repair butonuna tıklayın. Açılan pencerede imei numaranızı yazınız.

Kısa bir işlemden sonra Ok mesajını alacaksınız. Telefon kendini yeniden başlatacaktır.

Not: İletişim araçlarının seri (imei) numaralarını değiştirmek yasal değildir. Lütfen telefonun orjinal seri numaralarını kullanın. Bu yazı sadece imei onarımı için yazılmıştır.

…..

HAKAN KARA
9 thoughts on “Samsung S5360 Galaxy Y Z3X Imei Repair – İmei Onarımı”
        1. yanlış algoritmalı bir imei yazılmaya çalışıldığında genelde cihaz 0000000000 olur. kayıtlı bir imei yazdığınızdan eminseniz cihaza önce yazılım yükleyin sonra tekrar deneyin.

  1. merhabalar programı buldum ve indirdim açtıktan sonra telefonumu görmüyor driverlar tam olmasına karşın bulamadı.Program sizde varsa bana gönderir misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir