Samsung S5360 Galaxy Y telefonunuzu modem olarak kullanıp internetini paylaşabilmeniz mümkün. Bunu iki farklı şekilde ve iki farklı amaç doğrultusunda yapabilirsiniz. İsterseniz telefonunuzdaki interneti USB bağlantısıyla herhangi bir bilgisayar için isterseniz de Wi-fi bağlantısıyla kablosuz bağlantı özelliği bulunan bilgisayar ya da telefonlar için paylaşabilirsiniz.

USB BAĞLANTI YÖNTEMİ

Telefonunuzu data kablosuyla bilgisayara bağlayın ve gerekli sürücülerin yüklenmesini bekleyin. Daha sonra telefonunuzdan Menü> Ayarlar> Kablosuz ve ağlar> Bağ. ve taşınabilir Wi-Fi alanı yörüngesini izleyin. Bu aşamada ilk sırada bulunan ‘USB bağlanıyor’ seçeneğini aktifleştirdiğiniz taktirde telefonunuzun mevcut internetinizi USB cihazıyla paylaşmış olur.

galaxy y modem olarak kullanma bilgisayargalaxy y modem olarak kullanma bilgisayar 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wi-Fi HOTSPOT ÖZELLİĞİ İLE BAĞLANTI YÖNTEMİ

İnternetinizi wi-fi üzerinden paylaşmak isterseniz öncelikle Menü> Ayarlar> Kablosuz ve ağlar> Bağ. ve taşınabilir Wi-Fi alanı yolunu izleyin ve Taşınabilir Wi-Fi alanı seçeneğini aktif  hale getirin. Kısa bir süre sonra telefon yapılandırma yapmanız için uyarı verecektir. İster yukarıdaki akıllı bildirim ekranına dokunarak isterseniz de bulunduğunuz ekranda ‘Taşnablr Wi-Fi- alanını ypldrı‘ seçeneğine dokunarak paylaştığınız internete bir isim ve şifre belirleyebilirsiniz. Gerekli ayarlar yapıldıktan sonra ‘Kaydet’ yapıp çıkmanız yeterli.

galaxy y modem olarak kullanma wifigalaxy y modem olarak kullanma wifi 2

 

5 thoughts on “Samsung S5360 Galaxy Y Modem Olarak Nasıl Kullanılır?”
 1. yahu bende galaxy y kulllanıcsıym fakat aynı şeyleri yaptıktan sonra pcye neti bağlıyamıyorum ltfn yadım edin

  1. mobil internetinizin açık olduğundan emin olun, yani telefonda internete girebiliyor olmanız laqzım ki bu interneti bilgisayarınızla da payalaşabilesiniz.

   1. evet açık zaten
    usb bağlanıyora tıklıyorum bağlandı diyor bekliyorum fakat bilgisayrda internet gelmiyor

  2. makalede uygulayabileceğiniz tüm yöntemler anlatılmıştır. işlemleri doğru yaptığınızdan mein olun. olmuyorsa başka bir pcde deneyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir