Samsung S5360 Galaxy Y Ekran Görüntüsü Alma

Samsung S5360 Galaxy Y telefonunuzun ekranındaki görüntü kaydederek, görüntülemek ya da daha sonra paylaşmak isterseniz bunu basit bir tuş kombinasyonuyla yapabilirsiniz.

Ekran görüntüsü alma yani diğer adıyla ‘screenshot’ işlemi o an ekranda bulunan görüntünün galeriye kaydedilmesine ve daha sonra kullanıcının bu görüntü kullanabilmesine olanak sağlar. Bilgisayar üzerinden ‘print screen sysrq’ tuşunun yaptığı işlemin aynısıdır.

Ekran görüntüsünü alabilmek için Samsung S5360 Galaxy Y tuşlarını kullanmanız gerekecek; görüntüsünü almak istediğiniz ekrandayken ana ekran(home) tuşuna basın ve ardından kilit tuşuna basılı tutarak bir iki saniye kadar bekleyin. Yani yapmanız gereken tuş kombinasyonu ana ekran(orta tuş) tuşu + kilit(güç) tuşu şeklindedir.

İşlemi başarıyla gerçekleştirdiğiniz taktirde bir deklanşör sesi duyar ve ekranda fotoğrafın çekildiğine dair bir uyarı görürsünüz. Aldığınız görüntüyü telefonunuzun galerisindeki ‘screencapture’ bölümünde bulabilirsiniz.

Bu konuda dikkat etmeniz gereken husus, ekran görüntüsü alırken telefonunuzda hafıza kartının takılı olduğundan emin olmak. Zira telefonunuzda hafıza kartı takılı değilse, işletim sistemi ekran görüntüsü almanız engeller!

Samsung S5360 Galaxy Y Ekran Görüntüsü alma

Author: Tayfun Sağır

14 thoughts on “Samsung S5360 Galaxy Y Ekran Görüntüsü Alma

    1. Galaxy Y, Galaxy Fit v.b eski sürüm android cihazlarda aynı anda basınca olmaz. Önce Home tuşuna, ardından Power (Açma-Kapama) tuşuna bas ve 1 sn sonra elini Power tuşundan çek. Kesin olacaktır.

    1. önce ortaya bas sonra kilit tuşuna bas elini kilit tuşundan çekip bidaha orta tuşuna bas oluyo

  1. bende oldu arkadaşlar önce güç tuşuna basın sonra hemen kapatma tuşuna basın ve çekin bende oldu 20 kere falan denedim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir