Samsung S5360 Galaxy Y Arapça Yazılım Yükleme

Samsung S5360 Galaxy Y (Young) telefonunuzda Arapça diline ihtiyaç duyarsanız aşağıda anlatacağımız yazılım yüklemesini yaparak telefona Arapça dilini yükleyebilirsiniz.  Telefona Arapça dilini yüklediğinizde Türkçe dili silinecektir ancak daha son isterseniz yine Türkçe yazılımı geri yükleyebilirsiniz.

Yazılım yüklemesi telefonunuzdaki kişisel bilgilerinizi,verilerinizi ve uygulamalarınızı silecektir. Lütfen önemli bilgilerinizin yedeğini almayı unutmayın. Yükleme esnasında telefonunuzun kapanması ciddi yazılımsal sorunlara yol açabilir. Telefonunuzu şarja takın ve batarya şarj seviyesini en az %50‘ye getirin. İsterseniz sim ve hafıza kartlarınızı telefondan çıkarabilirsiniz.

Telefonunuzu bilgisayara bağladığınızda sürücülerin otomatik olarak yüklenebilmesi için  bilgisayarınızda Kies programının olması gerekmektedir. Bilgisayarınızda Kies yoksa lütfen buradan indirip kurun. Kiesi açmanıza gerek yoktur. Sadece kurulu olması yeterli.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: S5360JPLG1_S5360OJPLG1_S5360XXLF3

Her iki dosyayı da indirip .rar’dan çıkarın.

Telefonunuzu kapatın. Telefon kapalıyken ses kısma + home(orta tuş) + güç(açma-kapama) tuşlarına beraber basın. Ekrana ingilizce yazılar gelene kadar basılı tutun. Yazıları görünce tuşları bırakın ve bir kere ses açma tuşuna basın. Bu işlem telefonunuzu Download Mode‘una alacaktır. Telefon download modundayken usb kablosu ile bilgisayara bağlayın.

samsung s5360 galaxy y arapça yazılım yükleme

Odin programını açın. Telefon bilgisayara doğru şekilde bağlanmışsa programın ID:COM kutucuğunda bağlanılan com port numarası yazacaktır.  Dosya seçimlerini ve işaretlemeleri yapın.


PIT: totoro_0623.pit
Bootloader: DefaultCalDataWithBoot_S5360DDLA1_REV05.tar.md5
PDA: S5360JPLG1_S5360OJPLG1_S5360XXLF3_HOME.tar.md5

Dosya seçimlerini yaptıktan sonra Start butonuna basıp işlemi başlatın.  Yükleme işlemi ortalama 5 dakika sürecektir. Yükleme bittiğinde telefon kendini yeniden başlatacaktır. Telefonun ilk açılması biraz zaman alabilir. Telefon açıldığında kendinize göre kişiselleştirmeye başlayabilirsiniz.

Author: Halil Akgül

2 thoughts on “Samsung S5360 Galaxy Y Arapça Yazılım Yükleme

  1. Mrb ben bu dil yazılımı telefona yükledim, hoş telefon çalışıyor arapça da oldu. Fakat sim kartı taktığımda cihaz menü gelmeden açılıp kapanma sorunu yapıyor. Sonra TR firmware attım düzeldi

    1. Merhaba. Bir cihazda benim de başıma geldi bu ancak bir çok cihazda başarılı şekilde çalıştı. Bazı cihazlarda sıkıntı çıkarıyor sanırım. Farklı bir rom bulup deneyin lütfen. Elimize cihaz geçerse yeniden deneriz biz de.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.