Samsung S5312 Galaxy Pocket Neo Duos Root Yapma

Telefonunuzdaki bütün donanım ve yazılım erişim izinlerini kontrol etmek istiyorsanız telefonu rootlamanız gerekmektedir. Samsung S5312 Galaxy Pocket Neo Duos cihazını da rootladığınızda tüm bu erişim izinlerini telefona kurulucak olan SuperSu uygulaması üzerinden kontrol edebileceksiniz.

Root işlem telefonu garanti kapsamı dışına çıkarmaktadır. Garantili bir telefonunuz varsa işlem yapmadan önce bunu göz önünde bulundurun.

Root işlemi telefonunuzdan herhangi bir bilgi veya veri silmeyecektir. Telefon ayarlarından USB hata ayıklama modunu açın. Geliştirici seçeneklerinden bu ayarı bulabilirsiniz. Geliştirici seçebekleri yoksa Cihaz hakkında menüsüne girip 7 defa Yapı Numarası seçeneğine dokunun.

Telefonu usb kablosuyla bilgisayara bağlayıp sürücülerin yüklenmesini sağlayın. Sürücülerle ilgili sorun yaşıyorsanız buradan Kies programını indirip kurun ve bilgisayarınızı resetleyin.

Kingo Android Root

Kingo Android Root programını indirip kurun ve açın. Program telefonu başarıyla gördüğünde ROOT butonu aktifleşecektir.

Kısa bir işlemden sonra program telefonunuzu rootlayacaktır. Herhangi bir hata olursa lütfen işlemleri  telefon bağlantısını kesip tekrar bağlantı kurduktan sonra baştab başlayın. İşlem bitiminde telefon kendini yeniden başlatabilir. Telefon açıldığında menüde SuperSu uygulamasını göreceksiniz.

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir