Samsung S5310 Galaxy Pocket Neo Yazılım Yükleme

Android işletim sistemli cihazlarda yazılımsal sorunlar meydana geldiğinde genelde en etkili çözüm yolu yeniden yazılım yüklemedir. Samsung S5310 Galaxy Pocket Neo modeli için de bu çözüm yöntemini uygulayabilirsiniz. Özellikle uygulama hataları ve virüs bulaşmalarına karşı net çözüm olmaktadır. Yükllemesini anlatacağımız yazılım orjinal Türkiye yazılımıdır. Android 4.1.2 sürümüne aittir.

Yükleme işlemi telefonunuzdaki tüm kişisel bilgi ve verilerinizi silebilir. Yedek alabiliyorsanız önemli bilgilerinizi yedekleyin. Yükleme esnasında telefonun kapanmasını engellemek için batarya şarj seviyesini %50 civarında tutmaya çalışın.

Telefonu ilk kez bilgisayara bağlayacaksanız sürücü sorunu yaşayabilirsiniz. Sürücülerle ilgili sorun yaşarsanız Kies 3 programını indirip kurun ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. Kies kapalı kalsın.Kendisi otomatik açılırsa siz geri kapatın.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: S5310XXAMD9_S5310OJVAMD7_TUR

Her iki dosyayı da indirip winrar yardımıyla bir klasöre çıkarın.

Yazılım yükleme işlemine başlamak için telefonu Download Mode‘a almalısınız. Telefonu kapatın ve ses kısma, ana ekran(orta tuş) ile güç(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Download moda geçiş için bir teyit ekranı ile karşılaşacaksınız. Bir kez ses açma tuşuna bastığınızda telefon Odin mode diye de adlandırılan moda geçecek ve işleme hazır hale gelecektir.

Download Moda alınmış telefonunuzu USB kablo yardımıyla bilgisayara bağlayın ve sürücülerin yüklenmesini bekleyin. Eğer sürücüler yüklenmezse bilgisayarınıza üreticinin masaüstü programı olan Kies‘i kurmanız gerekir.

s5310 samsung pocket neo yazılım yükleme


Sürücüler yüklendiyse ilk indirdiğiniz Odin programını açın ve ID:COM bölümünde cihazın gösterildiğinden emin olun. Program Odin tarafından görülmezse ID:COM bölümü boş olur. USB kablosunu çıkarıp, takarak programın cihazı görmesini sağlayabilirsiniz.

Buraya kadar her şey tamamsa yazılım yükleme işlemine başlayabiliriz. Görselde mavi kutu içerisine aldığımız gibi indirmiş olduğunuz ikinci dosyayı(S5310XXAMD9_S5310OJVAMD7_S5310XXAMD8_HOME.tar.md5) ‘AP’ kısmında seçmelisiniz. Dosya seçimi yapıldığında program bir süre kendini hazırlar ve bu esnada ‘Start’ butonu aktif olmaz. Program göreve hazır olduğunda ‘Start’ butonu aktifleşecek, butona basın ve işlemi başlatın.

Sol taraftaki bilgi ekranında işleme dair bilgilendirmeler yapılacaktır. RES OK! yazısını görene kadar telefonun bağlantısını kesinlikle kesmeyin! İşlem bittiğinde telefon yeniden başlatılacak ve sol üst taraftaki bilgi ekranında yeşil renkli ‘PASS‘ yazısını görünecek. Bu bilgilendirme işlemin başarıyla tamamlandığı anlamına gelir. Yeni yazılımınız hayırlı olsun.


Kurulumu yaptıktan sonra uygulama hatası alırsanız lütfen telefonunuzu formatlayın. 

Author: Halil Akgül

6 thoughts on “Samsung S5310 Galaxy Pocket Neo Yazılım Yükleme

  1. hocam Odin moda aldıktan sonra pcye takıyorum telefonu pcde görünmüyor telefon açık oldugunda görüyor ama odin moda geçtiginde pc görmüyor ne yapmam lazım 5-6 defa çıkartıp taktım.

  2. Hocam bu normal orjinal rommu hızı vs etkiliyormu yoksa hiçbir fark yokmu ? benim pocket çok yavaşta

      1. Hocam şu linkteki sitede pocket neo için 4.4.2 kitkat var odin ile telefona yüklesem kasarmı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir