Samsung S5310 Galaxy Pocket Neo telefonunuzda ekran görüntüsü almak isterseniz bunu bir kaç farklı şekilde yapabilirsiniz. Android işletim sisteminin uygulama marketinde bu işlem için bir çok ücretsiz uygulama bulunmakta. Ancak biz en çok tercih edilen, tuş kombinasyonu yöntemini nasıl yapacağınız konusunda yardımcı olacağız.

Ekran görüntüsü alma özelliği akıllı telefonların bir çoğunda dahili olarak bulunur ve basit bir tuş kombinasyonu ile yapılabilir. Özellik, o an ekranda bulunan görüntünün kaydedilerek galeriye eklenebilmesine ve daha sonra paylaşılabilmesine ya da üzerinde düzenleme yapılabilmesine olanak sağlar. Ekran görüntüsü yakalama, ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü kaydetme, screenshot gibi bir çok farklı şekilde de adlandırılabilir.

Samsung S5310 Galaxy Pocket Neo telefonunuzda ekran görüntüsü alabilmek için görselde aktarmaya çalıştığımız gibi ana ekran(home) ve açma-kapama(güç) tuşlarına basarak kısa bir süre bekleyin. Yani yapmanız gereken tuş kombinasyonu; ana ekran(home) tuşu + açma-kapama(kilit) tuşu şeklindedir.

Samsung-Galaxy-Pocket-Neo-GT-S5310-ekran-goruntusu-alma-Kısa bir bekleyişin ardından ekran fotoğraf çekildiğine dair bir hareketlenme görür, bir de deklanşör sesi duyarsanız, işlemi başarıyla gerçekleştirmişsiniz demektir.

Aldığınız görüntüyü telefonunuzun galerisinde yer alan ‘screenshots‘ albümünde bulabilirsiniz.

4 thoughts on “Samsung S5310 Galaxy Pocket Neo Ekran Görüntüsü Alma”
    1. Kaydediliyor olması gerekir. Diğer telefonlarda nasıl yapılıyorsa, bunda da öyle yapılmalı.

  1. Bende işe yaramadı. Başka bir çözüm yolu yok mu ? Bende bazen ekranın resmini çekmek istiyorum fakat olmuyor. Bunu da denedim fakat işe yaramadı. Lütfen başka bir şey bilen varsa bana haber versin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir