Samsung S5301 Galaxy Pocket Plus modelinin imei numarasını Z3X Box ile onarmak mümkündür. Z3X Box bir Samsung yazılım yükleme ve onarım kutusudur. Normal kullanıcıysanız ve elinizde Z3X yoksa bir teknik servise danışın.

Imei onarımı yapabilmek için cihazın rootlu olması gerekmektedir. Z3X Box cihazı otomatik olarak rootlamaktadır ancak isterseniz siz kendiniz de manuel olarak cihazı buradan rootlayabilirsiniz.

Geliştirici seçeneklerinden USB Hata Ayıklama Modunu açın. Telefonu usb kablosuyla bilgisayara bağlayıp sürücülerin yüklenmesini sağlayın.

Samsung Tool programını açın. S5301 modelini seçin.

samsung s5301 galaxy pocket plus z3x box imei repair

Öncelikle EFS yedeği almanızı öneririz. EFS sekmesinden Read butonuna tıklayıp yedeği alabilirsiniz. İşlem esnasında telefon ekranında root iznini verin.

Imei onarımı için Repiar butonuna tıklayıp açılan kutucuğua imei numarasını yaızn ve OK butonu ile işlemi başlatın. Root izni isterse yine izin verin. Kısa bir işlemden sonra telefon kendini yeniden başlatacaktır. Telefon açıldığında imei numarsını ve şebekenin gelip gelmediğini kontrol edin.

Not: İletişim araçlarının imei numaralarını değiştirme yasal değildir. Lütfen telefonun orjinal imei numaralarını kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir