Samsung S5301 Galaxy Pocket Plus telefonunuzu donma, ağır çalışma, uygulama hataları, ekran kilit desenini bloke etmek ve unutmak gibi sebeplerle sıfırlamak-formatlamak isterseniz, bunu aşağıda anlatacağımız yöntemlerle yapabilirsiniz.

Öncelikle telefonunuzu iyice şarj edin ve şarj seviyesinin en az %50 olmasını sağlayın. İşlem sonrası telefonunuzun sıfırlanacağından mümkünse önceden verilerinizin yedeğini alın. İsterseniz sim ve hafıza kartlarınızı çıkarabilirsiniz.

Telefonunuzu formatlamak için üç farklı yöntemden istediğinizi kullanabilirsiniz. Anlatacağımız ilk iki yöntem için telefonunuzun  menüsüne ulaşabiliyor olmanız gerekir. İlk yöntem için Menü> Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Fabrika verilerine sıfırla> Telefonu sıfırla yörüngesini izlemelisiniz. İkinci yöntem için ise telefonunuzun arama ekranına gelerek *2767*3855# tuşlamasını yapmalısınız. (Bu ikinci yöntem tüm versiyonlarda çalışmayabilir.)

Anlatacağımız son yöntem ise ekran kilit desenini bloke etmek, unutmak veya uygulama hatalarından dolayı telefonu açamamak gibi sebeplerden açılmayan telefonlar için en etkili olanıdır. Yapacağımız işlemin adı; donanımdan format. Bunun için telefonun tuşlarından yararlanacağız.

Telefonunuzu kapatın ve görselde göstermeye çalıştığımız gibi ses açma, ana ekran(orta tuş) ile açma-kapama(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Yani yapmanız gereken tuş kombinasyonu; ses açma tuşu + ana ekran(orta tuş)+ açma-kapama(kilit) tuşu şeklindedir.

Telefonunuz açılıp, ‘Samsung’ logosunu gösterdiğinde açma-kapama(kilit) tuşunu bırakın ve diğer tuşlara basmaya devam edin. Bir süre sonra sistem ekran(recovery mode) belirecektir. Bu ekranda dokunmatik çalışmaz, ses kısma tuşu yardımıyla “wipe data/factory reset” seçeneği üzerine gelin ve açma-kapama(kilit) tuşuyla onaylayın. Önünüze gelen yeni ekran onay ekranıdır; burada yine ses kısma tuşuyla aşağıdaki “yes delete all user data” seçeneği üzerine gelip yine açma-kapama(kilit) tuşuyla onaylayın. Bu aşamadan sonra telefon sıfırlama işlemini otomatik olarak yapacak ve sistem ekranın ilk haline dönecektir. En baştaki “reboot system now” seçeneğini onaylamak için açma-kapama(kilit) tuşunu kullanın ve telefonunuzu yeniden başlatın. İşlem tamam, telefonunuz artık yeniden kişiselleştirmeye açık!

S5301 format

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir