Samsung S5282 Galaxy Star Duos Z3X Box Imei Repair – Imei Onarımı

Samsung S5282 Galaxy Star Duos modelinin bozulan veya silinen imei numarasını Z3X Box ile düzeltmek mümkündür. Z3X Box bir samsung onarım ve yazılım yükleme kutusudur. Normal kullanıcılar bir teknik servise danışabilir. Bu işlemi diğer samsung boxlarıyla da yapabilirsiniz ancak bizim elimizde Z3X Box olduğundan anlatımı bu box üzerinden gerçekleştireceğiz.

Imei onarım işlemini yapabilmeniz için öncelikle cihazı root etmeniz lazım. Root işlemi için buraya bakabilirsiniz. Telefonda Usb hata ayıklama modu açık değilse açın. Geliştirici seçeneklerinden usb hata ayıklama modunu açabilirsiniz. Geliştirici seçenekleri yoksa Cihaz Hakkındaya girip Yapım numarasına 7 defa dokunun menü açılacaktır.

Telefonu usb kablosuyla bilgisayara bağlayıp sürücülerin yüklendiğinden emin olun.

Samsung tool programını açın.

S5282 modelini seçin.

samsung s5282 z3x box imei repair

İsterseniz öncelikle EFS yedeğini alabilirsiniz. Herhangi bir hata durumunda EFS dosyasınızı geri yükleyip eski haline getirebilirsiniz. Onarım için Repair butonuna tıklayıp IMEI kutucuklarına imei numaralarınızı yazın. OK butonu işlemi başlatın. Bu esnada telefon ekranına gelen izin isteklerini onaylayın. Kısa bir işlemden sonra telefon kendini yeniden başlatacaktır. Imei numaranızı kontrol edin ve şebekenin gelip gelmediğine bakın.

Not: İletişim araçlarının seri numaralarını değiştirmek suçtur. Lütfen telefonun orjinal imei numaralarını kullanınız.

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir