Samsung S5282 Galaxy Star Duos Yazılım Yükleme

Samsung S5282 Galaxy Star Duos cihazınızda sürekli yeniden başlama (restart) veya samsung logosunda kalma gibi yazılımsal sorunlar yaşıyorsanız cihaza yeniden yazılım yükleyerek bu sorunları aşabilirsiniz.

Yazılım yükleme işlemi aynı zamanda telefonu formatlayarak tüm kişisel bilgi ve verilerinizi silecektir. nemli bilgilerinizin yedeğini almayı unutmayın. Yükleme esnasında telefon ile bilgisayar bağlantısı kesilirse cihazınızda ciddi yazılımsal sorunlar meydana geleceğinden en az %50 dolu bir batarya kullanmaya özen gösterin

Telefon sürücülerinin doğru şekilde yüklenebilmesi için bilgisayarınızda Kies programının kurulu olması gerekmektedir. Bilgisayarınızda Kies yoksa lütfen buradan indirip kurun. Kurulumu yaptıktan sonra bilgisayarınızı mutlaka yeniden başlatın. Kies programını açmayın, kendisi otomatik açılsa bile geri kapatın.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: S5282XXAME4_OXEAME4

Her iki dosyayı da indirip winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarın.

Telefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses kısma + home(orta tuş) + güç tuşlarına beraber basıp basılı tutun. Ekrana Samsung logosu gelince güç tuşunu bırakıp diğer tuşlara basmaya devam edin. Biraz sonra ekrana ingilizce yazılar gelecek. Tuşları bırakıp bir kere ses açma tuşuna basın. Bu işlem telefonu Download Mode‘una alacaktır. Telefonu download modundayken usb kablosu ile bilgisayara bağlayın. Sürücülerin yüklenmesini sağlayın.

Odin programını açın. Telefon sürücüleri başarılı şekilde yüklenmiş ve bilgisayar ile bağlantı kurulmuşsa programın ID:COM kutucuğunda bağlanılan com port numarası gözükür.

Samsung S5282 Galaxy Star Duos Yazılım YüklemeDosya seçimlerini yapın.


PIT: mint.pit
Bootloader: BOOTSPL_S5282XXAME4_1179738_REV03_user_low_ship.tar.md5
PDA: CODE_S5282XXAME4_1179738_REV03_user_low_ship.tar.md5
PHONE: MODEM_S5282XXAMD7_REV03.tar.md5
CSC: CSC_OXE_S5282OXEAME4_1179738_REV03_user_low_ship.tar.md5

İşlemi başlatmak için Start butonuna tıklayın.  Yükleme işlemi bilgisayarın hızına bağlı olarak değişebilir. Ortalama 7-8 dakika sürebilir. İşlem bittiğinde telefon kendini yeniden başlatacaktır. Ayrıca programın sol üst köşesinde PASS yazısını da göreceksiniz. Telefon açıldığında bağlantıyı kesip kendinize göre kişiselleştirmeye başlayabilirsiniz.  Message kısmında Setupconnection yazısında kalırsa bağlantı kurulamamış demektir. Lütfen telefon bataryasını çıkarıp yeniden başlayın.

Author: Halil Akgül

2 thoughts on “Samsung S5282 Galaxy Star Duos Yazılım Yükleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir