Samsung S5282 Galaxy Star Duos Root Yapma

Telefonunuzdaki uygulamaların telefon donanımına ve yazılımına erişim isteklerini kontrol edebilmeniz için telefonu rootlayıp yetki sahibi olmalısınız.  Telefonu rootladığınızda telefonu bu erişim izinlerini kontrol edebileceğiniz bir  uygulama olan Supersu uygulamasını kurup tüm yetkilendirmeyi bu uygulama üzerinden yapabileceksiniz.

Root işlemi telefonunuzu garanti kapsamı dışına çıkaracaktır. Eğer garantili bri cihazınız varsa lütfen bunu göz önünde bulundurun.

Telefonunuzu rootladığınızda herhangi bir bilgi, veri veya ugualamanız silinmeyecektir. Yeterli şarjınızın olduğunundan emin olun. Boş bir batarya ile işlem yapmayın. Batarya şarj seviyesini en az %25 seviyesine getirin.

Telefon sürücülerinin otomatik olarak yüklenebilmesi için bilgisayarınızda Kies programının kurulu olması gerekmektedir. Bilgisayarınızda Kies yoksa lütfen buradan indirip kurun. Programı kurduktan sonra bilgisayarınızı resetleyin. Programı açmnıza gerek yok, sadece kurulu olması yeterlidir.

İhtiyacınız olan dosya

1:  Cydia Impactor Tool

Dosyayı indirip winrar ile bir klasöre çıkarın.

Telefonun ayarlar bölümüne girin. Alt taraflarda Geliştirici Seçeneklerine girin. USB Hata Ayıklama Modunu aktifleştirin. Geliştirici seçeneklerini göremiyorsanız Cihaz Hakkında bölümüne girip Yapı Numarasına 7 defa üst üste dokunun. Geliştirci Seçenekleri açılacaktır.

Telefonu usb kablosuyla bilgisayara bağlayın ve sürücülerin yüklenmesini bekleyin. Sürücülerin yüklenip yüklenmediğini aygıt yöneticisinden takip edebilirsiniz.

Cydia Impactor Tool programını açın. Program açılmazsa sağ tıklayın. Özelliklere girip Uyumluluk ayarlarını XP ye göre ayarlayın.


samsung s5282 galaxy star duos root yapma 1

Program penceresi açıldığında Start butonuna basın. Rootlama işlemi başlayacaktır. Rootlama bittiğinde telefon kendini yeniden başatacaktır. Başlatmaz siz telefonu kapatıp geri açın.

Şimdi Google Play Store‘a girip SuperSu uygulamasını indirip kurun. Programı kurduktan sonra açın. Karşınıza güncelleme isteği gelebilir. Continue(devam) butonuna basıp Normal seçeneği ile devam edin. İşlem tamamdır.


Author: Halil Akgül

7 thoughts on “Samsung S5282 Galaxy Star Duos Root Yapma

  1. CYDİA DA signature bugs unavailable hatası alıyorum cihazım windows 7 yardımcı olursanız çok sevinirim

    1. cydia derken? samsung s5282 modeli konusuna yorum yaptığınızın farkında mısınız.

        1. pardon, mobilden yazdığım için içeriği görmedim. işlemleri doğru yapmanıza rağme hata alıyorsanız farklı öntemler deneyin lütfen. kingo,iroot veua root genius programlarını deneyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.