Samsung S5282 Galaxy Star Duos Format Atma

Model – desen kilidini üst üste yanlış girdiğiniz için bloke olan veya şifresini hiç hatırlamadığınız bir Samsung S5282 Galaxy Star Duos telefonunuz varsa tuş kombinasyonu ile Recovery Mode‘a girip telefona format atmanız gerekmektedir.

Eğer menüye ulaşabiliyorsanız telefonunuzu Ayarlar – Yedekle ve Sıfırla seçeneğinden fabrika ayarlarına çevirebilirsiniz.

Format işlemi telefonunuzdaki tüm kişisel bilgi, veri ve uygulamalarınızı silecektir. Yedek alma imkanınız varsa bilgilerinizin yedeğini alın. Desen kilidi için format atıyorsanız yedek alma şansınız olmayacaktır.

İşlem boyunca telefonun kapanmaması için lütfen dolu bir batarya ile işlem yapın. Bataryanız boş ise şarja takıp batarya şarj seviyesini en az %25 seviyesine getirin.

Telefonunuzu kapatın.

Telefon kapalıyken ses açma + home + güç tuşlarına beraber basın ve basılı tutun. Ekrana samsung logosu gelince güç tuşunu bırakıp diğer tuşlara basmaya devam edin.samsung s5282 galaxy star duos format atmaBiraz sonra telefon Recovery Mode’a geçecektir.  Recovery Mode seçeneklerini gördüğünüzde tuşları bırakın. Ses tuşları yardımıyla wipe data factory reset seçeneğinin üzerine gelip home tuşuna basın. Çıkan seçeneklerden yes delete all user data seçeneğinin üzerine gelip tekrar home tuşuna basın.

Home tuşu onay işlemi görmezse güç tuşunu deneyin.

Şimdi reboot system now seçeneği ile telefonunuzu yeniden başlatın. Telefon formatlanmış şekilde açılacaktır.

 

 


Author: Halil Akgül

2 thoughts on “Samsung S5282 Galaxy Star Duos Format Atma

  1. samsung galaxy star s5282 telefonumun ayarlarından giriş yaparak fabrika ayarlarına dönüş yaptım. Ama telefonum kapandı ve bir daha açılmadı. Sİtenizde bulunan “ses açma+home+güç” tuşlarını kullanıp gerekli adımları takip ettim. Telefonum açılıyor gibi oluyor, ekrana samsung logosu geliyor. Logo bir müddet ekranda kalıyor. Daha sonra telefon tekrardan kendini kapatıp açıyor. Ama yine ekranda sadece samsung logosu görünüyor. Sürekli bu işlemi tekrarlıyor. Yapabileceğim başka bir yol var mı acaba? Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.