Samsung S5282 Galaxy Star Duos Arapça Yazılım Yükleme

Samsung S5282 Galaxy Star Duos mode telefonunuzda Arapça dil paketine ihtiyaç duyuyorsanız anlatacağımız yöntemle telefona Arapça dil paketini yükleyebilirsiniz.Yükleyeceğiniz yazılım Android 4.1.2 sürümüne sahiptir.

Yazılım yükleme işlemi telefonunuzdaki tüm kişisel bilgileriniz, verilerinizi ve uyguamalarınızı silecektir. Bu yüzden öncelikle önemli bilgilerinizin yedeğini almanızı öneririz. Yedeklerinizi aldıktan sonra telefonu formatlarsanız daha sağlıklı bir yazılım yükleme işlemi gerçekleştirirsiniz. Telefonu nasıl formatlayacağınızı öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Ayrıca işleme başlamadan önce telefonu şarja takıp batarya şarj seviyesini en az %50 seviyesine getirin. İşlem esnasında batarya biterse veya bağlantı kesilirse cihazınızda ciddi yazılımsal arızalar meydana gelebilir.

Telefon sürücülerinin otomatik olarak yüklenebilmesi için bilgisayarınızda Kies programının olması gerkmektedir. Kiesi buradan indirip kurabilirsiniz. Programı kurduktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Kiesi açmanıza gerek yoktur. Açılırsa programı kapatın.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2:  S5282XXAMEA_S5282OJVAME1_S5282XXAME3

Her iki dosyayı da indirip winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarın.

Telefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses kısma + home(orta tuş) + güç tuşlarına beraber basıp basılı tutun. Ekrana Samsung logosu gelince güç tuşunu bırakıp diğer tuşlara basmaya devam edin. Biraz sonra ekrana ingilizce yazılar gelecek. Tuşları bırakıp bir kere ses açma tuşuna basın. Bu işlem telefonu Download Mode‘una alacaktır. Telefonu download modundayken usb kablosu ile bilgisayara bağlayın. Sürücülerin yüklenmesini sağlayın.

Odin programını açın. Telefon sürücüleri başarılı şekilde yüklenmiş ve bilgisayar ile bağlantı kurulmuşsa programın ID:COM kutucuğunda bağlanılan com port numarası gözükür


Samsung S5282 Galaxy Star Duos Arapça Yazılım Yükleme

PIT butonuna tıklayıp indirmiş olduğunuz mint.pit dosyasını seçin. PDA butonuna tıklayıp S5282XXAMEA_S5282OJVAME1_S5282XXAME3_HOME.tar.md5 dosyasını seçin. İşlemi başlatmak için Start butonuna tıklayın.  Yükleme işlemi bilgisayarın hızına bağlı olarak değişebilir. Ortalama 7-8 dakika sürebilir. İşlem bittiğinde telefon kendini yeniden başlatacaktır. Ayrıca programın sol üst köşesinde PASS yazısını da göreceksiniz. Telefon açıldığında bağlantıyı kesip kendinize göre kişiselleştirmeye başlayabilirsiniz.  Message kısmında Setupconnection yazısında kalırsa bağlantı kurulamamış demektir. Lütfen telefon bataryasını çıkarıp yeniden başlayın.

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir