Samsung S5280 Galaxy Star modeli telefonunuzu rootlayarak telefonda süper kullanıcı konumuna yükselebilir ve Android işletim sisteminde değişiklikler yapabilirsiniz. Telefona kurulacak olan Superuser uygulaması diğer uygulamaların erişim izin isteklerini de kontrol edebileceksiniz.

Root hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz buradaki konuyu inceleyebilirsiniz. Rootlama işlemi telefonunuzu garanti kapsamı dışına çıkaracaktır. Garantili bir cihazınız varsa bu durumu göz önünde bulundurun.

Rootlama işlemini bilgisayardan telefona dosya yükleyerek yapacağımız için bilgisayarınızda sürücülerin bulunması gereklidir. Sürücülerin totomatik olarak yüklenebilmesi için lütfen buradan Kies programını indirip kurun. Kurulumdan sonra bilgisayarı yeniden başlatın ve Kiesi açık tutmayın. Açılırsa geri kapatın.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: S5280 CWM Root Update

Her iki dosyayı da indirip winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarın. UPDATE-SuperSU-v1.04.zip dosyasını olduğu gibi hafıza kartına atıp kartı telefona takın.

Telefon kapalıyken ses kısma + home(orta tuş) + güç(açma-kapama) tuşlarına basın ve tuşları ekranda ingilizce yazılar görene kadar basılı tutun. Yazıları görünce tuşları bırakın ve bir kere ses açma tuşuna basın. Bu işlem telefonunuzu Download Mode’una alacaktır. Telefon download modundayken usb kablosu ile bilgisayara bağlayın. Odin programını açın. Telefon bilgisayara doğru şekilde bağlanmışsa ve sürücüler yüklenmişse ID:COM  kutucuğunda bağlanılan com port numarası gözükecektir.

samsung s5280 galaxy star cwm root

PDA butonuna tıklayıp indirmiş olduğunuz S5280_S5282_cwm_6.0.2.8.tar dosyası seçin. İnvalid hatası alırsanız .md5 uzantılı dosyayı seçin. Yükleme işlemini başlatmak için Start butonuna tıklayın. Kısa bir yüklemeden sonra RES OK mesajını göreceksiniz ve telefon kendini yeniden başlatacaktır.

Telefon açıldığında telefonu geri kapatın.

Ses açma + home + güç tuşlarına beraber basarak telefonu açıın. Ekranda Samsung yazısını gördüğünüzde güç tuşunu bırakıp diğer tuşlara basmaya devam edin. Biraz sonra telefon Recovery Mode’a girecektir. Recovery Mode seçeneklerini gördüğünüzde tuşları bırakabilirsiniz.

 

Ses kısma tuşu ile install zip from sdcard seçeneğinin üzerine gelip güç tuşuna dokunun.

choose zip from sdcard seçeneğinin üzerindeyken yine güç tuşuna basın.

Hafıza kartınıza attığınız UPDATE-SuperSU-v1.04.zip dosyasının üzerine gelip güç tuşuna basın.

yes install UPDATE-SuperSU-v1.04.zip dosyasını seçip güç düğmesine basın.

Bu işlem telefonunuzu rootlayacaktır. Kısa bir yüklemeden sonra geri gelip reboot system now seçeneği ile telefonu yeniden başlatabilirsiniz. Telefon açıldığında menüde Superuser uygulamasını bulacaksınız.

10 thoughts on “Samsung S5280 Galaxy Star CWM Root Yapma”
 1. merhabalar s5282 cihazım recovery moda girmiyor cihaz direk açılıyor ne yapabilirim

  1. odinde auto reboot seçeneğin kaldırıp yüklemeyi öyle yapın RES Ok mesajını gördüğünüzde yani yükleme bitince kabloyu çekin telefon hala download modta olacaktır. bu şekilde recovery moda girmeye çalışın.

   1. Enter CS for MD5..
    Check MD5.. Do not unplug the cable..
    Please wait..
    MD5 hash value is invalid
    S5280_S5282_cwm_6.0.2.8.tar.md5 is invalid.
    End…

    böyle bir hata alıyorum

    1. lütfen makaleyi okuyun makalede bununla ilgili bilgi verdik.

     PDA butonuna tıklayıp indirmiş olduğunuz S5280_S5282_cwm_6.0.2.8.tar dosyası seçin. İnvalid hatası alırsanız .md5 uzantılı dosyayı seçin. Yükleme işlemini başlatmak için Start butonuna tıklayın. Kısa bir yüklemeden sonra RES OK mesajını göreceksiniz ve telefon kendini yeniden başlatacaktır.

     1. o dosyanın içinde sadece .md5 uzantılı dosya var diğer tar dosyası yokki açıklamalı yazarsanız çok sevinirim lütfen

       1. abi tamam dosyayı yükledim cihaza ama yinede recovery moda girmiyor diğer root programlarıda işe yaramıyor ne yapacağımı şaşırdım

  2. İnternet sadece bizim siteyle sınırlı değil. Farklı yollar araştırın lütfen.

    1. arkadaşım beceriksizsen bizim suçumuz ne, herkes yapıyor. sana göre eksik yapıyorsak bir daha girmezsin siteye olur biter, neyi zorluyorsun. bir daha yorum yazma bu siteye.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir