Samsung S5260 Star 2 Format Atma

Samsung S5260 Star 2 telefonunuzda yazılımsal olduğunu düşündüğünüz sorunlar nedeniyle formatlamak isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız yöntemlerle yapabilirsiniz.

Formatlama işlemi, ağırlaşma, donma, kasılma, uygulama hatası gibi sorunların büyük ölçüde önüne geçer. Bu yüzden donanımsal olmayan sorunlar için en çok kullanılan yoldur. Ayrıca tek seferde tam bir ayar ve veri sıfırlaması sağladığından fabrika ayarlarına dönmek anlamına da gelir.

İşleme başlamadan önce lütfen mümkünse veri yedeği alın ve telefonu iyice şarj ederek, en az %50 seviyesinde olmasını sağlayın. 

Star 2 modelinde formatlama işlemi için iki farklı yöntem var ki bu iki yöntem için de menüye ulaşabiliyor olmanız gerekir. Dolayısıyla akıllı telefonların bir çoğundan olduğu gibi tuşlarla, donanımdan format atabilme şansınız yok!

İlk yöntem Menü> Ayarlar> Sıfırla> Tümünü sıfırla yörüngesini izleyerek onay vermek. Diğer yöntem ise Samsung format kodunu kullanmak.

samsung-s5260-star2-hard-formatlama

 

Tuşlar bölümüne dokunarak, tuşlama(arama) ekranına gelin ve *2767*3855# tuşlamasını yapın. Kısa bir süre sonra ekrana İngilizce bir bildirim çıkar ve telefon kapanır. Bu sıfırlama işleminin başladığı anlamına gelir ki işlem bittiğinde telefon yeniden başlamış olur.

Bu yöntemi tuşlama ekranına ulaşabildiğiniz tüm durumlarda deneyebilirsiniz. Telefon yeniden açıldığında ayarları kişiselleştirerek, yeniden kullanıma başlayabilirsiniz.

Author: Tayfun Sağır

4 thoughts on “Samsung S5260 Star 2 Format Atma

    1. Hattı çıkarıp, telefonu hatsız açacaksınız ve eğer telefon tuşlama ekranına ulaşırsa, kodu gireceksiniz. Her versiyon tuşlama ekranına ulaşmayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir