Samsung S5260 Star 2 telefonunuzun o an ekranında bulunan görüntüyü üzerinde düzenleme yapmak ya da paylaşımda bulunmak amacıyla galeriye kaydetmek isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız yöntemle yapabilirsiniz.

Star 2, standart işletim sistemi kullanan bir model olmasına rağmen Samsung bu telefona da ekran görüntüsü yakalama özelliği eklemiş. Bunun için basit bir tuş kombinasyonu yapmanız yeterli oluyor.

Ekran görüntüsü alma özelliği, ekran görüntüsü kaydetme, ekran fotoğrafı çekme, screenshot, ekran görüntüsü kaydetme gibi çeşitli şekillerde adlandırılabilir. Ancak temelde hiç bir farklılık olmaz.

Ekran görüntüsü alabilmek için görselde de aktarmaya çalıştığımız gibi ana ekran(home) ve açma-kapama(kilit) tuşlarına birlikte basarak kısa bir süre bekleyin. Dolayısıyla yapılması gereken tuş kombinasyonu; ana ekran(home) tuşu + açma-kapama(kilit) tuşu şeklindedir.

samsung-s5260-star2-ekran-goruntusu-alma

 

İşlemi başarıyla gerçekleştirdiğinizde, ekranda ‘Görüntü yakalandı. Resim dosyası olarak kaydedildi.’ şeklinde bir bildirim alırsınız.

Yakaladığınız görüntüyü Menü>Dosyalarım>Resimler yörüngesini izleyip, ‘Ekran yakalama‘ klasörü içinde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir