Samsung S5233W Star modelinin imei numarasını Z3X Box ile opnarmak mümkündür. Samsung telefonlarında sık yaşanan bu imei bozulmaları- kayıt dışı olma sorunlarını box dediğimiz program kutuları olmadan tamir edilemez.  Normal kullanıcıysanız bu sorun için bir teknik servise danışmanız gerekecek.

Samsung S5233W Star modelini diğer Samsung onarım boxlarıya da düzeltmeniz mümkün ancak bizim elimizde Z3X Box olduğundan anlatımı bu box üzerinden yapacağız.

Onarım işlemini yapmak için APPS dosyasına ihtiyacınız olacak. Elinizde APPS dosyası yoksa buradan indirebilirsiniz.

Samsung Tools programını açın. Telefonu çalışır haldeyken E210 Combo kablosu ile boxa bağlayın. Telefone kranında bağlantı türü seçmeniz istenirse PC Studio seçeneğini seçin.

samsung s5233w star z3x box imei repair

S5233 modelini seçin. IMEI kutucuğunu işaretleyip imei numaranızı yazın. Settings Model sekmesine tıklayıp 2 in 1 seçeneğini işaretleyin.

Custom butonuna basıp işlemi başlatın. Telefon işlem esnasında bir kaç defa kendini yeniden başlatabilir. OK mesajını aldığınızda telefon bağlantısını kesip telefonun imei numarasını kontrol edin. İşlem tamamdır.

Not: İletişim araçlarının imei numaralarını değiştirmek yasal değildir. Lütfen telefonun orjinal imei numaralarını kullanınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir