Samsung S5220 Star 3 Z3X Box Unlock – Türkçe Yapma

Samsung S5220 Star 3 telefonunun sim kilidini veya telefon kilidini kırmak için önce telefona yazılım yüklemeniz gerekecek.  Z3X Box Support bölümünden veya buraya tıklayarak  S5220XXLC3_OXALB2 firmware dosyasını indirirseniz içinde türkçe dili mevcuttur. Dosyayı indirip .zip’ten çıkarın.

Samsung 2G Tool programını açın. S5220 modelini seçin ve com portunuzu Z3X boxa ayarlayın.

Flash dosyalarının seçimini yapın. Telefonu kapatın bataryasını çıkarın.  Firmware butonuna basın ve usb kablosunu telefona takıp ardından bataryayı da takın. Yazılım yükleme işlemi başlayacaktır.

samsung s5220 star 3 turkce flash ve unlock

Yazılım yükleme işlemi bittiğinde telefon açılacaktır.  Usb kablosunu hiç çıkarmadan Direct Unlock butonuna basarak kilit kırma – unlock işlemini de yapabilirsiniz.

Author: Halil Akgül

18 thoughts on “Samsung S5220 Star 3 Z3X Box Unlock – Türkçe Yapma

 1. Selected model: S5222
  Selected port: COM22 USB Serial Port
  Selected port speed: 921600
  Telefon Bekleniyor… OK
  Önyükleyici Gönderiliyor… OK
  Yükleyici Gönderiliyor… OK
  Checking Flash ID… OK
  Detected Flash ID: 003000EC
  Flaş Siliniyor… OK
  PSI Gönderiliyor (psi.fls)… OK
  Flaş Siliniyor… OK
  SLB Gönderiliyor (slb.fls)… OK
  Flaş Siliniyor… OK
  BIN/BSY Gönderiliyor (CATFISH.fls)… OK
  Flaş Siliniyor… OK
  BIN/BSY Gönderiliyor (CATFISH.fls)… Hata
  Done with Samsung Tool v.19.1

  Hata alıyorum bu şekilde 3 tane yazılım denedim aynı. Cihaz şuan çöktü. yazılım yarıda kaldı..

 2. Merhaba z3x box ile yazılım atmaya çalışıyorum ama usb kablosunu takıp bataryasını da taktıktan sonra cihaz şarj etmeye başlar gibi direk cihazın modeli gösteren yazı çıkıyor.. bu hatayı neden veriyor yada hatayı ben mi yapıyorum 2 cihaz var elimde 2side aynı hatayı veriyor.

   1. flash modu dediğiniz download modu mu..? download modunda da denedim ama cihaz herhangi bir tepki vermedi.. telefonu bilgisayara bağladığımda bağlanmış usb görmüş gibi ses geliyor ama cihazı gördüğüne dair bir yazılım yüklendi yazısı çıkmıyor.. acaba windows7 için usb driverı farklı mı.. linkini verdiğiniz yöntemi de denedim ama yine olmadı..

    1. evet download mod, aygıt yöneticisinden sürücüleri kontrol edin. mümkünse başka bir bilgisayarda da deneyin, aynı hatayı alıyorsanız telefonun soketinde arıza olabilir.

     1. Merhaba sonunda çözümünü buldum.. Bu anlatacağım bilgiyi paylaşımını yaptığınız yazının altına not olarak eklerseniz bir çok arkadaşımıza faydası olacaktır.. yapılması gerekenleri sırası ile yazıyorum.. Cihazı bilgisayara usb kablo ile bağladığınızda aygıt yöneticisi bölümünde bilinmeyen aygıt olarak görünecek.. Bilinmeyen aygıtın üzerine sağ tıklayıp sürücü güncelle diyoruz. sürücüyü yazılımını bilgisayarımı ara diyoruz.. bilgisayarımdaki aygıt sürücüleri listesinden seçmeme izin ver diyoruz.. Evrensel seri yolu denetleyicisini seçiyoruz.. Disketi var seçerek gözat diyoruz.. Flash tool dosyasının içinde indirdiğimiz flash usb>x64>flashUSB_X64 seçip aç diyoruz ve tamama tıklayıp driverı yüklüyoruz.. bu işlemleri yaptıktan sonra istedikleri gibi ister flash tool ile yada z3x box ile rahatlıkla yazılım atabilirler..
      Kolay gelsin..

    1. Z3x boxin var mi. Yoksa hic bulasma. Normal kullanıcının yapacagi birsey degil bu.

     1. yok ama telefonun sim kilidi telefon kilidini unuttum sıfırlıcam şiifre istiyor olmuyor ne yapmam gerekiyor rica etsem yönlendirirmisin

      1. Teknik servise gtmeniz lazim. Box yani program kutusu olmadan sim kilidi acamazsiniz.

       1. telefonun 3. yılını doldurdu garantiye almıyorlar ücretli olsa dahi normal gsm satanlarada güvenemiyorum nasıl bi yol izlemem gerekiyor

        1. Alti ustu bir telefon neye guvenemiyorsunuz. 10 liranizi alacaklar sim kilidini kiracaklar. Baska bir yol yok eger gidip 300 dolar verip z3x box almak istemiyorsaniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.