Samsung S3850 Corby II Z3X Box Kilit Kodu Kaldırma – Sim Kilit Kaldırma – Unlock

Kilit kodunuzu unutulmuş veya sim kilidi bulunan Samsung S3850 Corby II model telefonlar için bir Samsung box olan Z3X Box yardımı ile sim kilidini iptal edebilirsiniz. Bilgisayarınızda KIES yüklü olmalı. Bu, bilgisayarınıza Samsung sürücülerinin yüklenmesini sağlar. Öncelikle Z3X box’ın Samsung Tools programını açın.(eski versiyonlar için olan)

Öncelikle bilgisayarınızda S3850 modeli için yazılım dosyalarının olması gerekiyor. Bunun için hazırlamış olduğumuz Samsung S3850 Corby 2 yazılım yükleme yazımızı inceleyip, ilgili dosyayı indirebilirsiniz. Resimde görüldüğü gibi dosyaları indirdikten sonra gerekli işlemi yapınız. Kilit kırma için USB kablosunu kullanacağız.

Listede S3850 modeli seçin. Telefonunuz açık olacak. Ekranda sizden telefon şifresini istiyor olacak. Zaten bu kodu kıracağız. Açık şekilde bırakın. USB kablosunu hem bilgisayarınıza hem telefona bağlayın. Direct Unlock kısmına tıklayın.3850

3850-2İşlem devam edecek ve telefondaki tüm kodlar sıfırlanacaktır. ( Fotoğraftaki gibi.) Program telefonu görecek ve yaklaşık olarak 3 dk içerisinde tüm şifreleri, kodları sıfırlayacak. Eğer bu aşamadan sonra sizden herhangi bir şifre isterse, bu şifre ekranda donma kodu olarak yazan koddur, (Frezee yazan kısımda olan kod) onu kullanın. Tüm şifreler iptal edilmiş olacak ve 8 tane(sıfır) şeklinde güncellenecektir. Eğer işlem başarısız olursa bataryayı çıkarıp tekrar tekrar deneyiniz. Biz bu başarılı işleme 10 deneme sonrası ulaştık. :)

HAKAN KARA

Author: Halil Akgül

2 thoughts on “Samsung S3850 Corby II Z3X Box Kilit Kodu Kaldırma – Sim Kilit Kaldırma – Unlock

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir