Samsung S3850 Corby 2 Z3X Box İmei Alternatif Onarım

Samsung S3850 Corby 2 telefonunuzun seri numarası yani imei numarası herhangi bir nedenden dolayı bozulduysa veya silindiyse bir Samsung Box olan Z3X box yardımı ile bunu tamir etmeniz mümkün. Tabii ki bu işlemleri diğer samsung boxları ile de yapabilme şansınız var: fakat bu konuda biraz tecrübeli olmanız gerekebilir ve bazı işlemler farklı olabilir.

Öncelikle sitemizde daha önce samsung s3580 corby 2 z3x box imei onarım başlığı altında, silinen veya bozulan imei’lerin düzeltilmesi için bir makale eklenmişti. Bu makalede yazanları aynen uygulayıp, sonuçta imei düzeltme işlemini başarılı bir şekilde yapamayanlar, timeout hatası alanlar ve alternatif bir yol denemek isteyenler bu yazıda yazanları uygulayabilirler.

İhtiyacımız olan Dosyalar:

MultiLoader & S3850XEKC5 Firmware

Bu yazılımı aşağıdaki resimde olduğu gibi z3x box yardımıyla indirebilirsiniz.

S3850XEKC5z3xbox

MultiLoader & S3850JVKC5 Firmware

MultiLoader ve  S3850JVKC5 Firmware
MultiLoader ve S3850JVKC5 Firmware

Ve tabii ki Z3X Box bilgisayarınızda kurulu olmalı.

Bu yapacağımız işlemler alternatif ve uzun ama başarılı sonuç alınmıştır.
Öncelikle indirmiş olduğumuz S3850XEKC5 yazılımın dosyasını bilgisayarınıza zip dosyası yardımıyla açın. İçinden çıkan Multiloader programını açın ve gerekli dosyaları resimde olduğu şekilde yerleştirin. Gereken seçenek işaretlemelerini de doğru bir şekilde işaretlediğinizden emin olun. Dosya ve işaretlemelerimizi doğru yaptığımızdan eminsek telefonu yazılım yüklemesi için hazırlamaya başlayabiliriz. Telefon kapalıyken ses kısma + arama yapma + güç(açma-kapama) tuşlarına beraber basıp bir süre basılı tutuyoruz. Ekranda Downloading yazısını veya telefon sembolünü ( ki genelde budur ) gördüğümüzde tuşları bırakıyoruz.


Not: Yukardaki işlem telefonu download moduna almıyorsa lütfen ses kısma + home(orta tuş) + güç(açma-kapama) tuşlarını deneyiniz. Ki ben genelde bu telefonda ses kısma + arama + Geri tuşunu + güç ( açma kapama ) tuşlarına basarak telefonu yazılım yükleme moduna alıyorum. Bu 3 yoldan biriyle mutlaka olacaktır.

İşte resim:

S3850XEKC5yazilim


 

USB kablo ile telefonu bilgisayara bağlıyoruz ve sonra port search seçeneğine basıyoruz. Telefonu bilgisayar gördüğü an ( telefonda gereken driverler yüklü olmalı tabii ki ) port ekranında ‘ready’ yazısını göreceksiniz. Start tuşuna basarak yazılım yükleme işlemini gerçekleştiriyoruz. İşlem tamamlandığında multialoader ekranında complete yazısını göreceksiniz. Telefonunuzda bu sırada otomatikmen başlayacak ve açılacaktır.

Telefonu hiç kapamadan ve USB yi çekmeden işlemlere devam edelim. Öncelikle Samsung 2G Tool programını açıyoruz. S3850 modelini deçin ve Z3X Box com portu ayarlayın. İndirmiş olduğumuz S3850XEKC5 yazılımı aşağıdaki resimde olduğu şekilde z3x programına ekliyoruz. İmei kutucuğunu işaretleyip telefonun orjinal imei numarasını yazalım. Son olarak Custom butonuna basıp işlemi başlatın. Telefon bir kaç defa kendini resetleyecektir. İşlem sonunda telefona orjinal imei atılacaktır.

S3850XEKC5imei

 

Bu şekilde yaptığınızda imei yeniden düzenlenmiş olacaktır. Fakat telefon açıldığında Türkçe seçeneğinin olmadığını göreceksiniz. Burada yapmanız gereken Samsung S3850 Corby 2 Yazılım Yükleme linkinde yer alan yöntemle Türkçe yazılımı telefonunuza yüklemek.

İşlem tamamdır. :)

Author: Halil Akgül

1 thought on “Samsung S3850 Corby 2 Z3X Box İmei Alternatif Onarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.