Samsung S3850 Corby 2 telefonunuz artık çok fazla ağırlaştıysa, sürekli donma yapıyorsa, çeşitli hatalar vermeye başladıysa yazılımınız tümden bir temizlemeye ihtiyaç duyuyor olabilir. Bu yüzden formatlama yoluna gitmenizde fayda var.

Formatlama işlemi telefona sonradan yüklenmiş tüm veri ve ayarları temizlediğinden, yazılımsal olan sorunları büyük ölçüde giderecektir. Ayrıca uzun süre temizleme yapılmayan işletim sistemleri ilk günkü performansını da ancak tam bir sıfırlama ile bulabilir.

İşlem öncesi mümkünse veri yedeği alın ve telefonu iyice şarj edin. Şarj seviyesinin en az %50 olması, telefonun işlem sırasında düşük şarj yüzünden kapanıp, zarar görmesini engelleyecektir.

Corby 2 modeline format atabilmek için iki farklı yöntem kullanabilirsiniz. Bu iki yöntem için de menüye erişebilir olmanız gerekiyor. İlk yöntem Menü> Ayarlar> Sıfırla> Tümünü sıfırla yörüngesini takip ederek güvenlik koduyla onay vermektir.

İkinci yöntem ise ön belleği de temizlediğinden daha etkili olan, Samsung marka telefonların format kodu *2767*3855# tuşlamasını yapmak! Tuşlama(arama) ekranına gelerek *2767*3855# tuşlamasını yapın ve bekleyin. Telefon ekrana hemen bir bildirim verecek ve sıfırlama işlemi için yeniden başlatma yapacaktır.

samsung-s3850-corby2-format-atma-

 

Telefon yeniden başladığında sıfırlama işlemi bitmiş olacak. Telefonunuzu yeniden kişileştirerek, daha iyi bir performansla kullanmaya başlayabilirsiniz.

Eğer yazılımsal olduğu düşündüğünüz sorunları, yukarıdaki yöntemlerle aşamazsanız son olarak yazılım yüklemesi yapmayı denemelisiniz. Yazılım yüklemesinin nasıl yapıldığını görmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Samsung S3850 Corby 2 Yazılım Yükleme

13 thoughts on “Samsung S3850 Corby 2 Format Atma”
  1. ben yükledim telefon kendime kapanıyor 2dj içinde kapan hic bekleniyor telefon nasil geri dönecem ya lütfen bana yardim edin ya

  2. format attıktan sonra rehberimden silinen bazı numaralar var onları nasıl geri getirebilirim yardımcı olabilir misiniz

      1. Benim tlfnum resetleniyordu telefon şifremi değiştirdim SAYENİZDE fabrika ayarlarına döndüm telefonum düzeldi teşekkürler çoookkkk teşekkürler..

        1. yazılım yüklemeye bile gerek kalmadı rehberinizi sime kopyalamayı unutmayın bu işlemi yapmadan önce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir